Կառավարության 3-րդ մասնաշենքում համապատասխան աշխատանքների արդյունքում շենքում վտանգավոր ոչինչ չի հայտնաբերվել: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱԻՆ մամուլի ծառայությունը:
Aysor.am-ի փոխանցմամբ, պարզվել է 911 ծառայության զանգած քաղաքացու ինքնությունը, ով սպառնում էր պայթեցնել ՀՀ կառավարության երրորդ շենքը: Նշվում է, որ նա դժգոհ է եղել առողջապահության նախարարությունից։
Օգոստոսի 15-ին, ժամը 11:21-ին քաղաքացին ահազանգել է 911 ծառայությանը, որ պատրաստվում է պայթեցնել ՀՀ Առողջապահության նախարարության շենքը:
Դեպքի վայր են մեկնել ՀՀ ԱԻՆ ՓԾ հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ, Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի օպերատիվ, Արտակարգ իրավիճակների արձագանքման խմբերը և հոգեբանական աջակցության բաժնի փորձնակը:

15 Август 2018 - 10:31 AMT
В «заминированном» корпусе правителсьственного здания в Арении взрывчатых веществ не обнаружено. Об этом сообщает пресс-служба МЧС республики.
Личность звонившего с угрозой о взрыве установлена. Как сообщается, он сообил о минировании, так как был недоволен работой министерства здравоохранения.
Работников 3-го корпуса заблаговременно эвакуировали.
Ранее днем 15 августа в Ереване служба в службу «911» МЧС Армении поступил звонок от гражданина, который заявил, что собирается взорвать 3-й корпус здания Правительства РА. На место происшествия выехали боевой расчет пожарно-спасательного отряда СС МЧС РА, Оперативная группа Национального центра по управлению кризисными ситуациями, Группа реагирования на чрезвычайные ситуации и представитель отдела психологической поддержки.