Մանվել Գրիգորյան – ՀՀ ԱԺ «Հանրապետական» խմբակցության պատգամավոր, մեղադրվում է ապօրինի զենք ձեռք բերելու, պահելու և խոշոր չափի հափշտակություն կատարելու մեջ, կալանավորված է:
Հայկ Սարգսյան – ՀՀ երրորդ նախագահի եղբայր Ալեքսանդր Սարգսյանի որդին, մեղադրվում է սպանության փորձ կատարելու, ապօրինի կերպով հրազեն և ռազմամթերք ձեռք բերելու և պահելու մեջ, կալանավորված է:
Նարեկ Սարգսյան – ՀՀ երրորդ նախագահի եղբայր Ալեքսանդր Սարգսյանի որդին, մեղադրվում է ապօրինի զենք և թմրանյութեր պահելու, մարդ առևանգելու մեջ, հետախուզվում է:
Լևոն Սարգսյան– ՀՀ երրորդ նախագահի եղբայր, մեղադրվում է կանխամտածված անվճարունակության հատկանիշներ ստեղծելու և առանձնապես խոշոր չափերով հարկեր չվճարելու մեջ, հետախուզվում է:
Նարեկ Սարգսյան – ՀՀ երրորդ նախագահի եղբայր Լևոն Սարգսյանի որդին, մեղադրվում է ապօրինի հարստացման մեջ, հետախուզվում է:
Անի Սարգսյան – ՀՀ երրորդ նախագահի եղբայր Լևոն Սարգսյանի դուստրը, մեղադրվում է ապօրինի հարստացման մեջ, ստորագրություն է տվել չհեռանալու մասին:
Վաչագան Ղազարյան– ՀՀ երրորդ նախագահի անվտանգության ծառայության նախկին պետ, մեղադրվում է ապօրինի հարստացման մեջ, ավելի քան $2 մլն գրավի դիմաց ազատ է արձակվել:
Ռոբերտ Քոչարյան – ՀՀ երկրորդ նախագահ, մեղադրվում է քաղաքական գործընթացներին բանակի ներգրվմամբ Սահմանադրական կարգը տապալելու մեջ, ազատության մեջ է:
Յուրի Խաչատուրով – ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար, մեղադրվում է քաղաքական գործընթացներին բանակի ներգրվմամբ Սահմանադրական կարգը տապալելու մեջ, գրավի դիմաց ազատ է արձակվել:
Միքայել Հարությունյան – ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար, մեղադրվում է քաղաքական գործընթացներին բանակի ներգրվմամբ Սահմանադրական կարգը տապալելու մեջ, հետախուզվում է:
Արմեն Գևորգյան – ՀՀ նախկին փոխվարչապետ, մեղադրվում է արդարադատության իրականացմանը միջամտնելու, Սահմանադրական դատարանի դատավորի նկատմամբ ճնշում գործադրելու մեջ, ստորագրություն է տվել չհեռանալու մասին:
Հենրիկ Աբրահամյան– ՀՀ նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի եղբայրը, մեղադրվում է ապօրինի զենք, զինամթերք պահելու մեջ, կալանավորված է:
Դավիթ Համբարձումյանը և եղբայրը – Մասիսի քաղաքապետ, ՀՀ նախկին ոստիկանապետի անվտանգության ծառայության պետ Արշակ Հակոբյանի փեսա, մեղադրվում է Թավշյա հեղափոխության օրերին զանգվածային անկարգություններ կազմակերպելու և ցուցարարների նկատմամբ բռնություն կիրառելու մեջ, երկուսն էլ կալանավորված են:
Անահիտ Ֆարմանյան – ՀՀ ԱԺ «Հանրապետական» խմբակցության պատագամավոր Սամվել Ֆարմանյանի քույրը, Շիրակի համալսարանի նախկին պրոռեկտոր, մեղադրվում է ուսանողներից առանձնապես խոշոր չափերի հափշտակություններ կատարելու մեջ, հետախուզվում է:
Տրդատ Խաչատրյան- ՀՀ Սյունիքի մարզի նախկին մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի որդին, մեղադրվում է ապօրինաբար պարտադիր զինվորական ծառայությունից խուսափելու մեջ:

17 Август 2018 - 08:41 AMT
PanARMENIAN.Net максимально коротко вспоминает о самых значимых, но далеко не всех членов экс-правящей элиты Армении, оказавшихся перед перепективой провести несколько лет за решеткой.
Манвел Григорян – депутат от Республиканской партии, обвиняется в хищениях солдатских пайков и имущества армии и незаконном обороте оружия, арестован
Айк Саргсян – сын брата Сержа Саргсяна Александра, обвиняется в покушении на убийство и незаконном владении оружием, арестован.
Нарек Саргсян – второй сын Александра Саргсяна, обвиняется в похищении человека, незаконном обороте оружия, боеприпасов, хищении картин Сарьяна, находится в розыске
Левон Саргсян – второй брат Сержа Саргсяна, обвиняется в неуплате налогов и незаконном обогащении, в розыске
Нарек Саргсян – сын Левона Саргсяна, обвинение аналогичное отцу, в розыске
Ани Саргсян – дочь Левона и сестра Нарека Саргсяна, обвинение аналогичное брату и отцу, под подпиской о невыезде
Вачаган Казарян – экс-глава охраны С. Саргсяна, обвинен в незаконном обогащении, отпущен под залог в $2 млн
Роберт Кочарян (экс-президент), Юрий Хачатуров (генсек ОДКБ), Микаэл Арутюнян (экс-министр обороны) – обвиняются в свержении госстроя при разгоне оппозиционного митинга 1 марта 2008 года. Арутюнян в розыске, Хачатуров освобожден под залог, Кочарян временно на свободе.
Армен Геворкян – бывший первый вице-премьер, обвиняется в давлении на члена Конституционного суда с целью признания оспариваемой в суде победы Саргсяна на выборах в 2008 году
Генрих Абрамян – брат экс-премьера Овика Абрамяна, обвинен в незаконном обороте оружия, возможно, примененного в расстреле митинга 1 марта 2008 года, арестован
Давид Амбарцумян – мэр Масиса, зять начальника охраны экс-главы полиции Армении, вместе с братом обвиняется в насилии по отношению к участникам революции, оба арестованы
Анаит Фарманян – сестра депутата-республиканца Самвела Фарманяна, экс-проректор Ширакского госуниверситета, обвинена во взяточничестве, в розыске
Тигран и Трдат Хачатряны – сыновья экс-главы Сюнийской области Сурика Хачатряна, обвинены в уклонении от службы в Армии