21 Օգոստոս 2018 - 09:13 AMT
ՀՀ նոր կառավարության գործունեության առաջին 100 օրվա ընթացքում հանրապետությունում հայտանաբերվել է կոռուպցիոն բնույթի 746 հանցագործություն, ինչը 2017 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատ կրկնակի ավելի է, Panorama.am-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է ՀՀ ոստիկանության շտաբի պետ Արմեն Ղուկասյանը:
«Դրանցից 585-ը հայտնաբերվել է հենց ոստիկանության կողմից»,- ասել Արմեն Ղուկասյանը՝ նշելով, որ ոստիկանության կողմից, առաջընթացն ակնհայտ է նաև լատենտային հանցագործությունների ոլորտում:
Ըստ Ղուկասյանի՝ միայն Հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչությունում բացահայտվել են պետությանը պատճառված 4,4 մլրդ դրամ վնասի փաստեր, որից 147 մլն դրամն արդեն վերականգնված է:
ՀՀ նոր կառավարության գործունեության առաջին 100 օրվա ընթացքում ընդհանուր առմամբ հայտնաբերվել 47,1 մլրդ դրամի չարաշահում:

21 Август 2018 - 09:35 AMT
В ходе первых ста дней правления нового правительства Армении вскрыто 746 преступлений коррупционного характера.
Об этом, по сообщению Panorama.am, сообщил начальник штаба полиции Армен Гукасян.
585 случаев вскрыты полицией, отметил он. Объем коррупции, вскрытый одним Главным упровлением по борьбе с преступностью составил 4.4 млрд драм (около $9.1 млн), восстановлено 147 млн (менее $310 тыс.)
Всего за 100 дней деятельности нового правительства полицией, СНБ, комитетом по госдоходам и прочими ведомствами обнаружено случаев коррупции, хищений и прочих финансовых нарушений на 41.7 млрд драм или почти $87 млн, из них восстановлено около 18 млрд или $37.5 млн.