«Արմիա-2018» միջազգային ռազմատեխնիկական ցուցահանդեսի և «Ազգային անվտանգության շաբաթ» համաժողովի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը հանդիպել է «Ռեմդիզել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ֆայիզ Խաֆիզովի հետ, հայտնել է ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ռազմական նշանակության տարատեսակ բեռնատար մեքենաների ձեռքբերման, նորոգման և կատարելագործման հեռանկարները։
Ավելի վաղ, ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը «Արմիա 2018» միջազգային ռազմատեխնիկական ցուցահանդեսի և «Ազգային անվտանգության շաբաթ» համաժողովի շրջանակում հանդիպել է «Ռոսաբարոնէքսպորտ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ալեքսանդր Միխեևի հետ:

22 Август 2018 - 07:59 AMT
В рамках поездки в Москву на международную выставку «Армия-2018» министр обороны Армении Давид Тоноян встретилсяс гендиректором российской компании «Ремдизель» Фаизом Хафизовым. Об этом написал на своей странице в Facebook пресс-секретарь министра Арцрун Ованнисян.
В ходе встречи стороны обсудили перспективы закупки, ремонта и усовершенствования различных грузовых машин военного назначения.
Компания «Ремдизель» специализируется на ремонте и обслуживании автомобилей «КамАЗ» гражданского и военного назначения.