27 Օգոստոս 2018 - 13:25 AMT
Ըստ կինեմատոգրաֆիստ Ջո Բաուերի, որը պատասխանատու է շոուի հատուկ վիզուալ էֆեկտների համար, նախագիծը հավակնելու է 2020 թվականի «Էմմիի» մրցանակներին: Մրցանակին հավակնելու համար սերիալը պետք է եթեր դուրս գա 2019-ի հունիսի 1-ի և 2020 թվականի մայիսի 31-ի ընթացքում: Այդպիսով, եթերաշրջանի մեծ մասը կթողարկվի 2020-ի ամառվանից ոչ շուտ, գրում է Lenta.ru-ն HuffPost-ի վրա հղումով:
Ավելի վաղ նախատեսվում էր «Գահերի խաղի» 8-րդ եթերաշրջանը թողարկել 2019-ի ապրիլին: Այդ դեպքում այն կկարողանար հավակնել «Էմմիին» արդեն 2019-ին: Այնուամենայնիվ, ըստ մրցանակաբաշխության ներկայացուցչի, կազմակերպիչները երբեմն անում են բացառություններ և եթե մի քանի էպիզոդ թողարկվի մինչև 2019-ի մայիսը, դրանք կարող են հայտնվել հավակնորդների ցանկում:
Հուլիսին բրիտանացի դերասանուհի Սոֆի Թերները հայտարարեց, որ «Գահերի խաղի» եզրափակիչ եթերաշրջանն ամենաարյունալին ու էմոցիոնալը կլինի սերիալում:
Սերիալը եթեր է դուրս գալիս HBO-ում 2011-ից: 7-րդ եթերաշրջանն ավարտվել է 2017-ի օգոստոսի 28-ին՝ դիտումների ռեկորդ սահմանելով: «Գահերի խաղը» ստացել է 38 «Էմմի» մրցանակ։

Новый сезон сериала «Игра престолов» может выйти позже, чем было запланировано.
По словам кинематографиста Джо Бауэра, ответственного за специальные визуальные эффекты в шоу, проект будет претендовать на награды «Эмми» в 2020 году. Чтобы получить право быть номинированным на премию, сериал должен выйти в промежутке между 1 июня 2019-го и 31 мая 2020 года. Таким образом, большая часть сезона выйдет не раньше лета 2020-го, пишет Lenta.ru со ссылкой на HuffPost.
Ранее выпустить восьмой сезон «Игры престолов» собирались в апреле 2019-го. В этом случае он мог претендовать на «Эмми» уже в 2019 году. Тем не менее, по словам представителя награды, организаторы иногда делают исключения, и если несколько эпизодов выйдут до конца мая следующего года, их смогут включить в список претендентов.
В июле британская актриса Софи Тернер заявила, что заключительный сезон «Игры престолов» станет самым кровавым и эмоциональным в истории сериала.
«Игра престолов» выходит на канале HBO с 2011 года. Седьмой сезон завершился 28 августа, последний показанный эпизод установил рекорд среди сериалов по просмотрам. Восьмая часть, съемки которой завершились в июле, станет финальной.