28 Օգոստոս 2018 - 13:25 AMT
94-ամյա լեգենդար ֆրանսահայ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրը հայտարարել է, որ մտադիր է համերգ տալ իր 100-ամյա հոբելյանի օրը: Այդ մասին նա ասել է Maximonline.ru-ին տված հարցազրույցում:
«Ես համերգ եմ նախատեսել 2024-ի մայիսի 22-ին՝ իմ 100-րդ տարեդարձի օրը: Իսկ հետո՝ տեսնենք: Եվ ինչո՞ւ պիտի ավարտեի: Որպեսզի մեռնե՞մ տանը՝ բազկաթոռին նստա՞ծ: Ոչ, շնորհակալ եմ»,-ասել է արտիստը՝ պատասխանելով համերգային գործունեությունն ավարտելու մասին հարցին:
Նա կիսվել է երկարակեցության իր գաղտնիքով. «Ես ամեն օր 340 մ լողում եմ գոտկատեղիս ծանրություն ամրացնելով: Միշտ ուտում եմ ափսեում եղածի կեսը: Արդեն 40 տարի է չեմ ծխում, թեև երբեմն կարող եմ ինձ երես տալ՝ սիգար վայելելով: Եվ չեմ խմում թունդ ալկոհոլ: Միայն գինի ու շամպայն»:
Շանսոնյեն նաև պատմել է, թե ինչպես է իրեն հաջողվել 51 տարի ապրել կնոջ՝ Ուլլա Տորսելի հետ:
«Առաջին անգամ ամուսնացա, երբ շատ երիտասարդ էի: Երկրորդ անգամ՝ երբ շատ հիմար էի: Երրորդ անգամ վերջապես ամուսնացա այն կնոջ հետ, որի մասին միշտ երազել եմ՝ բաց աչքերով և մետաքսանման մաշկով շիկահերի: Բացի այդ, Ուլլան ինձանից 17 տարով փոքր է: Տարիքային գերազանց տարբերություն, կարծում եմ: Իսկ ընդհանրապես, տևական ամուսնության գաղտնիքը հետևյալն է՝ առավելագույնս բնական լինել դիմացինի հետ և միշտ ասել միմյանց այն, ինչ ուզում ես: Թեև հիմա ես բոլորին եմ ճշմարտությունն ասում: Կարող եմ ինձ թույլ տալ այս տարիքում՝ ես հիմա կարծես սրբազան կով լինեմ»,-ասել է Ազնավուրը:

28 Август 2018 - 12:08 AMT
94-летний легендарный французский шансонье армянского происхождения Шарль Азнавур заявил, что планирует дать кончерт в день своего 100-летнего юбилея. Об этом шансонье сказал в интервью Maximonline.ru.
«Я планирую концерт 22 мая 2024 года, в день своего столетия. А потом посмотрим. И зачем бы я завязывал? Чтобы умереть дома, сидя в кресле? Нет, мерси»,- сказал артист, отвечая на вопрос, думает ли он о завершении концертной деятельности.
Он поделился секретом своего долголетия: «Я каждый день проплываю 340 мет­ров с утяжелителем на поясе. Всегда съедаю только половину того, что лежит у меня на тарелке. Не курю уже сорок лет, хотя могу иногда побаловать себя сигарой. И не пью крепкий алкоголь. Только вино и шампанское!»
Шансонье также рассказал, как ему удалось прожить со своей супругой Уллой Торсель 51 год.
«В первый раз я женился, когда был очень молод. Во второй — когда был очень глуп. В третий раз я наконец женился на той, о ком всегда мечтал, — на блондинке со светлыми глазами и шелковистой кожей. Кроме того, Улла младше меня на семнадцать лет. Отличная разница в возрасте, я считаю. А вообще, секрет продолжительного брака — это вести себя рядом друг с другом максимально естественно и всегда говорить друг другу то, что хочется сказать. Хотя нынче я всем говорю правду. Могу позволить себе в своем-то возрасте: я теперь как священная корова»,- заметил Азнавур.
Французский шансонье армянского происхождения Шарль Азнавур создал около 1300 песен и продал более 200 миллионов альбомов. Он снялся в 60 фильмах, в том числе у таких именитых режиссеров, как Франсуа Трюффо и Жан Кокто.