Սեպտեմբերի 26-ին ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների միջնորդությամբ Նյու Յորքում տեղի է ունենալու Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի և Ադրբեջանիարտաքին գործերի նախարար Էլմար Մամեդյարովի հանդիպումը, հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Այն կլինի երկու երկրի արտգործնախարարների երկրորդ հանդիպումը: Մամեդյարովի և Մնացականյանի առաջին հանդիպումը տեղի է ունեցել հուլիսի 11-ին Բրյուսելում՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների միջնորդությամբ:
Ավելի վաղ, ռուսաստանյան «ՌԻԱ Նովոստին» գրել էր, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների կողմից կա առաջարկ հանդիպման մասին ՄԱԿ Գլխավոր վեհաժողովի շրջանակում:

24 Сентябрь 2018 - 06:58 AMT
При посредничестве сопредседателей Минской группы ОБСЕ 26 сентября в Нью-Йорке состоится встреча министров иностранных дел Армении и Азербайджана Зограба Мнацаканяна и Эльмара Мамедъярова. Об этом сообщает пресс-служба МИД РА.
Это будет вторая встреча министров иностранных дел двух стран. Первая встреча Мамедъярова и Мнацаканяна состоялась 11 июля в Брюсселе при посредничестве сопредседателей Минской группы ОБСЕ.
Ранее сообщалось, что сопредседатели Минской группы ОБСЕ предлагают провести встречу в рамках Генеральной ассамблеи ООН.