3 Հոկտեմբեր 2018 - 08:39 AMT
Լոռու մարզում անասուններին Վրաստան քշելու փորձ է կանխվել: Սեպտեմբերի 29-ին ժամը 1:15-ի սահմաններում Լոռու մարզի Պաղաղբյուր գյուղի բնակիչ Խաչիկ Գրեյանը հայտնաբերել է, որ գոմից խոշոր եղջերավոր անասուններ են գողացել:
Այդ մասին նա անմիջապես տեղեկացրել է գյուղի հարևանությամբ տեղակայված ՀՀ ԱԱԾ ՍԶ սահմանապահ ուղեկալի պետին: Համապատասխան գործողությունների արդյունքում, պետական սահմանի պահպանություն իրականացնող սահմանապահ վերակարգը քիչ անց հայտնաբերել է 7 գլուխ խոշոր եղջերավոր անասունները, ինչպես նաև պարզել, որ փշալարային արգելափակոցների մոտ 2-3 մետր հատվածը կտրված է:
Սահմանապահ զորքերի զինծառայողների արհեստավարժության շնորհիվ անասնագողության դեպքը կանխվել է: Դեպքի առթիվ ՀՀ ոստիկանության Լոռու մարզային վարչության Տաշիրի բաժնում հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով: Կատարվում է նախաքննություն, հայտնում է ՀՀ ԱԱԾ մամուլի կենտրոնը:

3 Октябрь 2018 - 10:33 AMT
Служба национальной безопасности (СНБ) Армении предотвратила попытку кражи крупного рогатого скота из приграничного села Лорийской области Республики. Об этом сообщает пресс-служба СНБ РА.
Отмечается, что около 01:15 29 сентября житель села Пахахбюр Лорийской области Х. Греян заявил, что из хлева похитили крупный рогатый скот. Об этом он немедленно проинформировал начальника расположенной неподалеку пограничной заставы СНБ Армении.
В результате предпринятых соответствующих действий, осуществляющий охрану госграницы пограничный наряд спустя некоторое время разыскал семь голов крупного рогатого скота, а также установил, что участок колючей проволоки длиной примерно 2-3 метров перерезан.
Благодаря профессионализму военнослужащих пограничных войск, попытка кражи была пресечена. По факту в таширском отделении управления полиции по Лорийской области возбуждено уголовное дело по признакам части 2 статьи 177 («Кража») УК РА.