ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը` պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոյի պատվին տրված պաշտոնական ընթրիքի ընթացքում գուլպա է նվիրել նրան, հայտնում է ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը։
«Ես մտածում էի՝ ինչո՞վ է հայտնի պարոն Թրյուդոն, և ինչո՞վ եմ հայտնի ես, և ինչո՞վ կարող եմ ես մրցակցել մեր սիրելի վարչապետի հետ: Կարծում եմ, որ հայտնի եմ իմ սելֆիներով, իսկ պարոն Թրյուդոն՝ իր գուլպաներով: Եվ Հայաստանում կա մի ընկերություն, որը որոշել է, որ առանձնահատուկ նվեր պետք է անի երկուսիս՝ սրանով գուցե հիմք դնելով մի լավ բարեկամության: Այս գուլպաներից մեկն իմն է, պարոն վարչապետ, մեկը՝ Ձերը», – ասել է Փաշինյանը և հանձնել նվերը։
Երկու երկրի վարչապետը հոկտեմբերի 13-ի հանդիպմանը կրել են «վարչապետական» գուլպաները, ինչպես որ խոստացել էին պաշտոնական ընթրիքի ընթացքում։
«Վարչապետական» գուլպաների մտահղացման հեղինակը դիզայներ Էդուարդ Քանքանյանն է:Նվերի փաթեթի մեջ, բացի գուլպաներից, ընդգրկվել է նաև հայկական կոլեկցիոն կոնյակ:

13 Октябрь 2018 - 08:18 AMT
Вечером 12 октября в Ереване на торжественном ужине в честь премьер-министра Канады Джастина Трюдо глава правительства Армении Никол Пашинян подарил ему носки, созданные специально для Трюдо армянским дизайнером.
После этого Пашинян написал в Facebook: «С Джастином договорились, что на завтрашнюю встречу наденем эти носки».
Премьеры сдержали обещание и 13 октября встретились в одинаковых носках цветов армянского триколора. Соответствующие фотографии опубликовал пресс-секретарь премьера РА Арман Егоян.
Трюдо известен всем своей любовью к оригинальным носкам. Премьер Канады не раз выходил на публику в носках с разным принтом – от уточек до персонажа вселенной «Звездных войн» Чубакки.
Автор идеи носков с флагом РА – армянский дизайнер Эдуард Канканян. По его словам, было изготовлено 2 пары специальных носков – для Трюдо и премьера Армении Никола Пашиняна.