ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը Bloomberg-ին տված հարցազրույցում նշել է, որ չնայած վերադարձել է քաղաքականություն, այնուամենայնիվ առայժմ «ինքն իր առջև նպատակ չի դրել վերադառնալ ղեկավարի պաշտոնի»։
«Պուտինի դաշնակիցն առաջնորդում է Թավշյա հեղափոխության դեմ պայքարը» վերտառությամբ նյութում հեղինակը գրում է, որ Հեղափոխությունից հինգ ամիս անց Կրեմլի հետ մոտ հարաբերություններ ունեցող Քոչարյանը վերադարձել է քաղաքականություն՝ «մարտահրավեր նետելով նոր կառավարությանը»։
«Քոչարյանը, ով առերեսվել է հնարավոր ազատազրկման վտանգին, իր նախագահության տասնամյակի ավարտին 10 մահվան մեղադրանքով, քննադատում է Փաշինյանի «հեղափոխական ռոմանտիզմը», – գրում է աղբյուրը։
Նշվում է, որ Փաշինյանը տենչում է կենտրոնացնել իր ձեռքում երկրի օրենսդիր մարմնի իշխանությունը, որը դեռևս գտնվում է Քոչարյանի՝ «իրեն իշխանության ղեկին հաջորդող ընտրած ուժի ձեռքում» (ակնարկ ՀՀԿ-ին՝ խմբ․)։
Աղբյուրը հավելում է նաև, որ Փաշինյանը մեծ աջակցություն է վայելում հանրության շրջանում, որի զայրույթն են շարժել «նախորդ ռեժիմի համակարգային կոռուպցիան և անօրինականությունները, որոնք աղքատության մեջ են թողել բազմաթիվ քաղաքացիների»։

Экс-президент Армении Роберт Кочарян в интервью Bloomberg заявил, что хоть и вернулся в политику, но пока не претендует на руководящую должность.
В материале под названием «Союзник Путина возглавляет баорьбу против бархатной революции» автор пишет, что через 5 месяцев после революции в Армении имеющий близкие отношения с Кремлем Кочарян вернулся в политику, «бросив вызов новому правительству».
«В то время как Кочарян вернулся на политическую арену, критикуя действующее правительство, он сказал, что не ставит цели вернуться сейчас на первую роль», – отмечает издание по итогам интервью с Кочаряном.
Автор пишет, что Кочарян критикует «революционный романтизм» нынешнего премьер-министра Армении Никола Пашиняна.
Отмечается, что Пашинян хочет сосредоточить в своих руках всю власть законодательного органа страны, который все еще находится в руках Кочаряна.
Автор пишет, что Пашинян пользуется большой поддержкой общества, чей гнев вызвала «системная коррупция и беззаконие прежнего режима, которые оставили многих граждан в бедности».