Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հոկտեմբերի 22-25-ն աշխատանքային այցով կմեկնի Շվեյցարիայի Համադաշնություն: Նախագահը Ժնևում կմասնակցի ՄԱԿ-ի Առևտրի և զարգացման կոնֆերանսի (UNCTAD) երկամյա պարբերականությամբ կազմակերպվող վեցերորդ Համաշխարհային ներդրումային համաժողովին (World Investment Forum 2018), որն այս տարի անցկացվում է «Ներդրումներ՝ հանուն կայուն զարգացման» խորագրով:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը ելույթով hանդես կգա համաժողովի շրջանակում կայանալիք Գլոբալ առաջնորդների վեհաժողովում:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Ժնևում կմասնակցի նաև Crans Montana միջազգային հեղինակավոր ֆորումի 20-րդ տարեկան նստաշրջանի բացմանը և տեղական ու գլոբալ անվտանգության խնդիրներին նվիրված քննարկումներում հանդես կգա որպես գլխավոր բանախոս, հայտնում է նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Crans Montana Forum-ը միջազգային համագործակցությունը խրախուսող ազդեցիկ հարթակ է, որի տարեկան միջոցառումներին, ավելի քան 100 երկրի առանցքային դերակատարներ, ոչ պաշտոնական մթնոլորտում քննարկում են սոցիալական, տնտեսական խնդիրներ, անվտանգության հետ կապված կարևորագույն հարցեր:

Президент Армении Армен Саркисян с 22 по 25 октября с рабочим визитом посетит Швейцарию. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
Президент РА в Женеве примет участие в 6-м Всемирном инвестиционном форуме-2018 (World Investment Forum 2018), организуемом Конференцией ООН по торговле и развитию (UNCTAD), который в этом году пройдет под названием «Инвестиции – во имя стабильного развития».
Саркисян выступит на саммите мировых лидеров, организованном в рамках форума. Президент Армении примет участие также в открытии 20-й ежегодной сессии престижного международного форума Crans Montana и станет главным спикером во время обсуждений, посвященных вопросам местной и глобальной безопасности.
Crans Montana является влиятельной площадкой, стимулирующей международное сотрудничество, в ежегодных мероприятиях которой участвуют более 100 лидеров разных стран. В неофициальной обстановке они обсуждают вопросы, связанные с социальными, экономическими проблемами, а также проблемами безопасности.