ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանին օդի պես պետք է ուժեղ ընդդիմություն խորհրդարանում, առաջին հերթին` Ղարաբաղի հարցում իր վրա անխուսափելի դարձող միջազգային ճնշմանը դիմակայելու համար: Այդ մասին հայտարարել է ՀՀ ՊՆ նախկին նախարար Վիգեն Սարգսյանն իր ֆեյսբուքյան էջում:
«Խորհրդարանական դիվանագիտությունը նաև արտաքին քաղաքականության հզոր գործիք է: Իսկ անվտանգության և պաշտպանության հարցերում պարզապես անհրաժեշտ է որոնել վերկուսակցական, կոնսենսուսային որոշումներ և լուծումներ: Դա հնարավոր է միայն կառուցողական և փորձառու թիմի հետ բանավեճի և փոխգործակցության միջոցով»,-ասվում է գրառման մեջ:
Ավելի վաղ Վիգեն Սարգսյանը կարծիք էր հայտնել, որ ՀՀԿ-ն անպայման պետք է մասնակցի առաջիկա ընտրություններին: Այդ մասին նա գրառում է կատարել իր ֆեյսբուքյան էջում: «Այդպես կայացած քաղաքական կուսակցությունը իշխանափոխությունից հետո ոչ թե «կխռովի» իր ժողովրդից, այլ նրան նոր կարգավիճակում ծառայելու հայտ կներկայացնի: Ընդդիմություն լինելը ո՛չ արտոնություն է, ո՛չ վարչական լծակ, ո՛չ էլ բարձր հանրային դիրք: Դա պատվաբեր հնարավորություն է ապաշխարելու սխալներիդ համար գործով և ոչ թե խոսքով»,-ասվում է գրառման մեջ:

9 Ноябрь 2018 - 06:57 AMT
И.о. премьер-министра Армении Николу Пашиняну как воздух нужна сильная оппозиция в парламенте. Об этомна своей странице в Facebook написалчлен Республиканской партии Армении (РПА), экс-министр обороны РА Виген Саркисян.
«В первую очередь, для противодействия неизбежному международному давлению на него в вопросе карабахского конфликта. Парламентская дипломатия также является мощным инструментом внешней политики. А в вопросах безопасности и обороны просто необходимо искать надпартийные, консенсусные решения и выходы. Этого возможно достичь только посредством дискуссии и сотрудничества с конструктивной и опытной командой», – отметил Саркисян.
Ранее Виген Саркисян написал, что Республиканская партия Армении обязательно должна принять участие в предстоящих внеочередных выборах в Национальное собрание РА.«Таким образом состоявшаяся политическая партия после смены власти вместо того, чтобы быть «в обиде» на свой народ, представит заявку на служение ему в новом статусе. Находиться в оппозиции – не привилегия, не административный рычаг, не высокое общественное положение. Это почетная возможность покаяться за совершенные ошибки на деле, а не на словах»,- написал Саркисян.