Ամերիաբանկը Thomson Reuters ընկերության կողմից արժանացել է մրցանակի՝ որպես ընկերության FXT հարթակի ամենաակտիվ օգտատեր:
Մրցանակաբաշխությունը տեղի է ունեցել Երևանում՝ Thomson Reuters ընկերության Matching համակարգի գործարկման շնորհանդեսի ընթացքում, հայտնում է բանկի մամուլի ծառայությունը:
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ Հայաստանի դինամիկ զարգացող բանկերից է և դասվում է երկրի ամենակայուն և խոշոր ֆինանսականհաստատությունների շարքին: Այն Հայաստանում առաջին ներդրումային բանկն է և սկսած 2007-ից` տրամադրում էնորարարական բանկային ծառայությունների լայն տեսականի: «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ ունիվերսալ բանկ է, որը մատուցում էկորպորատիվ, ներդրումային և մանրածախ բանկային ծառայություններ` տրամադրելով բանկային լուծումների ամբողջականփաթեթ:

13 Ноябрь 2018 - 14:23 AMT
Америабанк удостоился награды от компании Thomson Reuters, как самый активный пользователь платформы FXT. Об этом сообщает пресс-служба банка.
Церемония награждения состоялась в Ереване во время церемонии запуска системы Matching компании Thomson Reuters.
ЗАО «Америабанк» – динамично развивающийся банк в Армении, один из крупнейших и наиболее стабильных финансовых институтов страны. Будучи 1-м инвестиционным банком в Армении, Америабанк предоставляет широкий спектр инновационных услуг начиная с 2007 г. Сегодня Америабанк – универсальный банк, предоставляющий полный пакет корпоративных, инвестиционных и розничных банковских услуг.