ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար, «Իմ քայլը» դաշինքի առաջնորդ Նիկոլ Փաշինյանն Արթիկում դաշինքի նախընտրական քարոզարշավի ընթացքում, անդրադառնալով «Սասնա ծռեր» կուսակցության այն հայտարարությանը, թե գալիք խորհրդարանը երկու տարվա կյանք է ունենալու, ասել է, որ այս իշխանությունը ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի թուլամորթ ու թուլակամ իշխանությունը չէ:
«Դուք իրո՞ք որոշել եք, որ ձեզ իրավունք է տրված որոշել խորհրդարանի ու երբեմն նույնիսկ մարդկանց կյանքի չափե՞րը, ես ձեզ ասում եմ՝ հանկարծ չշշկռվեք, սա ձեզ համար Սերժ Սարգսյանի թուլամորթ ու թուլակամ իշխանությունը չէ», – ասել է Փաշինյանը՝ հավելելով, որ իրենց ժպիտներն ու քաղաքավարությունը որևէ մեկը թող չհամարձակվի մեկնաբանել որպես թուլություն։
Ավելի վաղ «Սասնա ծռեր» կուսակցության նախընտրական ցուցակի առաջնորդ Վարուժան Ավետիսյանը հայտարարել է, որ առաջիկա երկու տարին պատկերացնում են որպես անցումային փուլի ժամանակահատված, հետևաբար նաև առաջիկա խորհրդարանը պատկերացնում են որպես անցումային խորհրդարան։
«Մենք հենց այդպիսի ծրագիր ենք ներկայացրել, և մեր կարծիքով՝ Ազգային ժողովը երկու տարի հետո այլևս պետք է ամփոփած լինի իր անցումային փուլի անելիքը և նորից պետք է արտահերթ ընտրությունների գնանք։ Նախատեսում ենք, որ այդ ընթացքում պետք է ընդունվի նոր Սահմանադրություն և հենց դրա հիմքով պետք է լինեն նոր, արտահերթ ընտրություններ», – նշել էր Ավետիսյանը։

26 Ноябрь 2018 - 13:11 AMT
Исполняющий обязанности премьер-министра Армении, лидер блока «Мой шаг» Никол Пашинян во время предвыборной кампании блока в Артике прокомментировал заявление партии «Сасна црер» о том, что будущий парламент будет иметь два года жизни. Пашинян отметил, что нынешние власти не стоит принимать за «слабовольное правительство» третьего президента Армении Сержа Саргсяна.
«Вы действительно решили, что имеете право решать длительность существования парламента, а иногда и жизни людей? Я вам говорю: не путайте, это вам не слабохарактерное и слабовольное правительство Сержа Саргсяна», – заявил Пашинян, добавив, что их улыбки и вежливость не стоит считать проявлениями слабости.
Ранее лидер предвыборного списка партии «Сасна Церер» Варужан Аветисян сказал, что в партии следующие два года считают переходным периодом, а предстоящий парламент рассматривается как переходный парламент.