4 Դեկտեմբեր 2018 - 14:47 AMT
ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատարի մամուլի քարտողար Արման Եղոյանը PanARMENIAN.Net ին հայտնեց, որ Հայաստանը դեկտեմբերի 6-ին կայանալիք ՀԱՊԿ գագաթնաժողովը հետաձգելու առաջարկություն չի արել:
Ռուսաստանի նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը հայտարարել է, որ դեկտեմբերի 6-ին կայանալիք Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության երկրների ղեկավարների հանդիպումը չեղարկվել՝ հաշվի առնելով Հայաստանի համապատասխան խնդրանքը:
Նա ասել է, որ ամեն ինչ եղել է այնպես, ինչպես վարչապետի պաշտոնակատարը ներկայացրել է դեկտեմբերի 2-ին լրագրողների հետ զրույցում:
ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր, որ դեկտեմբերի 6-ին Սանկտ Պետերբուրգում նախատեսվող ՀԱՊԿ գագաթնաժողովը հետաձգվել է՝ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի առաջարկով:

Армения не делала предложения о переносе запланированного на 6 декабря саммита лидеров стран Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ). Об этом PanARMENIAN.Net заявил пресс-секретарь и.о. премьер-министра Армении Арман Егоян.
Ранее помощник президента РФ ЮрийУшаков заявил, что запланированный на 6 декабря саммит ОДКБ был отменен с учетом соответствующей просьбы Армении, которая готовится к выборам.
По словам Егояна, все было так, как сообщил 2 декабря на брифинге и.о. премьера РА Никол Пашинян.
Пашинян заявил 2 декабря, что запланированный в Санкт-Петербурге саммит ОДКБ перенесен по предложению президента РФ Владимира Путина.