Սանկտ Պետերբուրգում ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյից պարզաբանում պահանջել է։ Այդ մասին նա ասել է պատասխանելով լրագրողների հարցին:
Պատասխանելով այն հարցին, թե ինչպե՞ս է ընթացել խոսակցությունը՝ Նիկոլ Փաշինյանն արձագանքել է. «Գիտեք, եթե ես իրեն մեղադրում եմ փակ նիստի բովանադակությունը բացահայտելու մեջ, կարծում եմ, ճիշտ չի լինի, որ ես ինքս էլ այդպես անեմ։ Մեր խոսակցությունն ինձ բավարարեց», – ասել է ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատարը, հայտնում է Aysor.am-ը։
Ավելի վաղ ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը նշել էր, որ Սանկտ Պետերբուրգում պատրաստվում է պարազաբանում պահանջել Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյից՝ վերջինիս կողմից ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի շուրջ ստեղծված իրավիճակը կազմակերպության անդամ չհանդիսացող Ադրբեջանի դեսպանի հետ քննարկելու վերաբերյալ։

7 Декабрь 2018 - 15:01 AMT
И.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян в Санкт-Петербурге потребовал разъяснений у президента Белоруссии Александра Лукашенко, пишет Aysor.am.
На вопрос журналистов, о каких разъяснениях идет речь, Пашинян ответил: «Если я его обвиняю в обнародовании содержания закрытого заседания, то будет неправильно, если так же поступлю и я. Наш разговор удовлетворил меня».
Ранее Пашинян заявлял, что намерен поговорить с президентом Белоруссии Александром Лукашенко в связи с его высказываниями по вопросу ситуации в ОДКБ на встрече с послом Азербайджана. На вопрос журналистов, намерен ли он потребовать объяснений, Пашинян ответил: «Конечно, должны поговорить, не можем же затягивать».