14 Դեկտեմբեր 2018 - 06:46 AMT
Հայաստանի վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորական հեռագիր է հղել Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) գլխավոր քարտուղարի պաշտոնակատար Վալերի Սեմերիկովը:
«Թույլ տվեք անկեղծորեն շնորհավորել Ձեզ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրությունների հաջող անցկացման կապակցությամբ: Ընտրական գործընթացի կազմակերպման բարձր մակարդակը, քվեարկության նախապատրաստման և անցկացման ընթացքում քաղաքական ուժերի դրսևորած պատասխանատվության զգացումը վկայում են ժողովրդավարության իդեալներին Հայաստանի ժողովրդի հանձնառության մասին», – ասված է հեռագրում, հայտնում է ՀՀ վարչապետի մամուլի ծառայությունը:
«Ձեր գլխավորած «Իմ քայլը» դաշինքին ընտրողների ցուցաբերած անվերապահ աջակցությունը համոզիչ ապացույցն է այն վստահության, որ վայելում է Հայաստանում Ձեր հայտարարած բարեփոխումների ուղղությունը, ու նաև ապացույցն է դրանց իրագործմանն ակտիվ մասնակցելու այն պատրաստակամության, որ ունի Հայաստանի քաղաքացիների ճնշող մեծամասնությունը:
Համոզված ենք, որ Հայաստանի կառավարությունը կշարունակի ակտիվ աշխատանքը Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության համակողմանի ամրապնդմանն աջակցելու, ՀԱՊԿ անդամ պետությունների միջև իրական դաշնակցային հարաբերությունները պահպանելու ուղղությամբ», – ասվում է Սեմերիկովի շնորհավորական ուղերձում:

14 Декабрь 2018 - 07:40 AMT
И.о генерального секретаря ОДКБ Валерий Семериков направил поздравительное послание и.о. премьер-министра Армении Николу Пашиняну в связи с успешным проведением досрочных парламентских выборах в стране. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
«Высокий уровень организации электорального процесса, чувство ответственности, продемонстрированное политическими силами в ходе подготовки и проведения голосования, свидетельствуют о приверженности народа Армении идеалам демократии», – говорится в поздравлении.
«Безоговорочная поддержка, продемонстрированная избирателями в отношении возглавляемого вами блока «Мой шаг», убедительное доказательство доверия к заявленным вами реформам в Армении, а также доказательство готовности активного участия в них, которая есть у подавляющего большинства граждан Армении.
Убеждены, что правительство Армении продолжит активную работу по всестороннему укреплению ОДКБ, а также сохранению реальных партнерских отношений между членами ОДКБ», – говорится в поздравлении Семерикова.