Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի հերթական նիստը, որի ընթացքում քննարկվել են երկրի անվտանգության ոլորտին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
«Պետք է որոշակի եզրակացություններ անենք անվտանգային միջավայրում տեղի ունեցող զարգացումների շուրջ, ինչպես նաև որոշումներ կայացնենք մեր անվտանգային հետագա զարգացումների, ռազմավարությունների, մարտավարությունների վերաբերյալ»,- նշել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Վարչապետի պաշտոնակատարն ընդգծել է, որ պետք է այդ որոշումներն իրագործելու կոնկրետ ճանապարհային քարտեզ մշակել և ուղենշել գործողությունների հստակ ծրագիր, հայտնում է վարչապետի մամուլի ծառայությունը:

Под председательством исполняющего обязанности премьер-министра Армении Никола Пашиняна состоялось очередное заседание Совета безопасности, в ходе которого был обсужден широкий круг вопросов, связанных со сферой безопасности страны. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
«Мы должны сделать определенные выводы в связи с происходящими в среде безопасности событиями, а также принять решения о дальнейшем развитии, стратегиях и тактике в сфере безопасности», – сказал Пашинян.
И. о. премьера подчеркнул, что необходимо разработать конкретную дорожную карту и составить четкий план действий для реализации этих решений.