15 Հունվար 2019 - 06:38 AMT
Հունվարի 15-ին՝ ժամը 10:10-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ: Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է միայն կցորդիչով ավտոմեքենաների համար, իսկ մարդատարների համար՝ դժվարանցանելի:
Շիրակի մարզի Աշոցքի և Ամասիայի տարածաշրջաններում և Գեղարքունիքի մարզի Սևան-Գավառ-Մարտունի ավտոճանապարհին տեղ-տեղ մերկասառույց է:
Շիրակի մարզի Աշոցքի տարածաշրջանում տեղումներ են ձյան տեսքով, հայտնում է ԱԻՆ մամուլի ծառայությունը:
Վրաստանի տարածաշրջանային զարգացման և ենթակառուցվածքների նախարարության ավտոճանապարհային դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տիպի ավտոմեքենաների համար:
ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն ռուսական կողմում կան կուտակված ավտոմեքենաներ:

15 января, по состоянию на 09:00, в Армении есть труднопроходимые автодороги. Об этом сообщает пресс-служба МЧС АРмении.
Варденяцский перевал закрыт для автомобилей с прицепом, а для легковых – труднопроходим. Труднопроходима автодорога Сотк-Карвачар.
На всех автодорогах Котайкской области, регионов Амасия и Ашоцк Ширакской области, а также Севан-Гавар-Мартуни Гегаркуникской области местами наблюдается гололедица.
Согласно полученным данным из департамента автомобильных дорог министерства регионального развития и инфраструктуры Грузии, автодорога Степанцминда-Ларс закрыта для всех типов автомобилей.