16 Հունվար 2019 - 06:16 AMT
Հունվարի 16-ին՝ ժամը 09:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի և փակ ավտոճանապարհներ: Փակ են Վարդենյաց լեռնանցքը և Վերին Գետաշեն-Մադինա ավտոճանապարհը:
Դժվարանցանելի են Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը և Սիսիան-Գորիս ավտոճանապարհի 15-րդ կմ-ի հատվածը (բուք է):
Շիրակի մարզի Աշոցքի և Ամասիայի տարածաշրջաններում և Գեղարքունիքի մարզի Սևան-Գավառ-Մարտունի ավտոճանապարհին տեղ-տեղ մերկասառույց է:
Սյունիքի մարզի «Մեղրու սար» կոչվող հատվածում ձյուն է տեղում, հայտնում է ԱԻՆ մամուլի ծառայությունը: Վարորդներին խորհուրդ է տրվում երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով։
Վրաստանի տարածաշրջանային զարգացման և ենթակառուցվածքների նախարարության ավտոճանապարհային դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տիպի ավտոմեքենաների համար: Առկա է ձնահյուսի վտանգ:
ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն ռուսական կողմում կան կուտակված ավտոմեքենաներ:

16 Январь 2019 - 06:50 AMT
16 января, по состоянию на 09:00, в Армении есть труднопроходимые автодороги. Об этом сообщает пресс-служба МЧС РА.
Варденяцский перевал, а также автодорога Верин Геташен-Мадина закрыты. Труднопроходимы автодорога Сотк-Карвачар и 15-й километр автодороги Сисиан-Горис (из-за метели).
На автодорогах регионов Амасия и Ашоцк Ширакской области, а также Севан-Гавар-Мартуни Гегаркуникской области местами наблюдается гололедица.
Согласно полученным данным из департамента автомобильных дорог министерства регионального развития и инфраструктуры Грузии, автодорога Степанцминда-Ларс закрыта для всех типов автомобилей. Есть опасность схода лавин.