2018 թվականի ապրիլ-դեկտեմբեր ամիսներին Հայաստանի Հանրապետությունում Նիկոլ անունը տրվել է 14 նորածնի: Այս մասին PanARMENIAN.Net ի հարցմանն ի պատասխան հայտնեց ՀՀ արդարադատության նախարարության քաղաքացիական կացության ակտերի գրացման գործակալությունը:
Նշվում է, որ 2017 թվականի ընթացքում Նիկոլ անունը տրվել է ընդամենը 3 նորածնի:
Ստացվում է, որ Թավշյա հեղափոխությունից հետո անունը մոտ 4 անգամ ավելի շատ է դրվել, քան ամբողջ 2017 թվականի ընթացքում:
Ֆրանսիայում Հայոց ցեղասպանության ժխտումը քրեականացնելուց հետո ՀՀ քաղաքացիներից մեկը որդուն անվանել էր Սարկոզի՝ ի պատիվ Ֆրանսիայի այդ ժամանակվա նախագահի: Իսկ Լոռու գյուղերից մեկում 11 աղջկանից հետո արու զավակ ունեցած ընտանիքը նրան անվանակոչել էր Զոռով:
2017 թվականին (2018 թվականի տվյալները դեռևս ամփոփված չեն) տղայի ամենատարածված անունը նորածինների շրջանում Դավիթն էր, ամենահաճախ տրվող աղջկա անունը՝ Նարեն:

16 Январь 2019 - 12:34 AMT
В Армении в апреле-декабре 2018 года имя Никол (так зовут премьер-министра Армении Никола Пашиняна) дали 14 новорожденным. Об этом сообщили в ответ на запрос PanARMENIAN.Net в Агентстве записи актов гражданского состояния Аппарата министерства юстиции РА.
Отмечается, в 2017 году именем Никол были названы всего 3 ребенка.
Получается, что после «бархатной революции» этим именем детей называли почти в 5 раз чаще, чем в течение всего 2017 года.
После криминализации Францией отрицания Геноцида армян один из граждан Армении назвал сына Саркози в честь тогдашнего президента Франции Николя Саркози. А в одном из сел Лорийской области Армении семейная пара назвала сына, рожденного после 11 дочерей, Зоров (в переводе с армянского – с трудом).
В 2017 году (итоги 2018 года пока не подведены) самым распространенным именем для мальчиков в Армении был Давид, для девочек – Наре.