Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Վրաստանի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեին՝ Թբիլիսիի Դիդի Դիղոմի թաղամասում բնակելի շենքերից մեկում գազի արտահոսքից տեղի ունեցած պայթյունի կապակցությամբ, որը մարդկային զոհերի պատճառ է դարձել:
Հայաստանի վարչապետը ցավակցություն է հայտնել Վրաստանի վարչապետին, Վրաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ զոհվածների ընտանիքների անդամներին ու հարազատներին մաղթելով ուժ և համբերություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում:
Թբիլիսիի Դիդի Դիղոմի թաղմասում գազի պայթյունի հետևանքով 4 մարդ է զոհվել,8 հոգի ստացել է տարբեր աստիճանի ծանրության վնասվածքներ։: Վրաստանի վարչապետի որոշման համաձայն, Թբիլիսիում բնական գազի արտահոսքի հետևանքով տեղի ունեցած ողբերգության հետ կապված, հունվարի 17-ին երկրում սգո օր է հայտարարվել:

17 Январь 2019 - 10:45 AMT
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования премьер-министру Грузии Мамуке Бахтадзе в связи со взрывом в тбилисском районе Диди Дигоми, ставшим причиной человеческих жертв. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
Премьер Армении выразил соболезнования грузинскому коллеге, дружественному народу этой страны, пожелав семьям и родным погибших силы и терпения, а пострадавшим – скорейшего выздоровления.
В результате взрыва в тбилисском районе Диди Дигоми 16 января пострадали пять человек, в том числе трое детей.Три человека погибли. Взрыв, предположительно, произошел из-за утечки газа на шестом этаже жилого корпуса.