ՀՀ ԱԺ խորհրդի արտահերթ նիստում, որը վարել է ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը, ընտրվել է Եվրանեսթում (Արևելյան գործընկերության խորհրդարանական վեհաժողովում) ԱԺ պատվիրակության կազմը:
Պատվիրակությունը կղեկավարի ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցությունից Մխիթար Հայրապետյանը:
Քննարկվել և հաստատվել է «Արևելյան գործընկերության խորհրդարանական վեհաժողովում (Եվրանեսթ) Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման պատվիրակության կազմը հաստատելու մասին» ԱԺ խորհրդի որոշումը:
Քննարկվել է նաև միջխորհրդարանական կազմակերպությունների պատվիրակությունների կազմերում ընդգրկվող խմբակցությունների պատգամավորների ներկայացվածության համամասնության հարցը:
Պատվիրակության կազմում կլինեն նաև Արման Եղոյանը, Միքայել Զոլյանը, Հերիքնազ Տիգրանյանը, Էդգար Առաքելյանը, Կորյուն Մկրտչյանը եւ Գայանե Աբրահամյանը՝ ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցությունից, Վահե Էնֆիաջյանն ու Նորա Առուստամյանը՝ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունից և Տարոն Սիմոնյանը՝ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունից:

24 Январь 2019 - 14:29 AMT
24 января состоялось внеочередное заседание Совета Национального собрания под председательством спикера парламента Арарата Мирзояна. Об этом сообщает пресс-служба парламента Армении.
В ходе заседания обсудили и утвердили решение Совета НС «Об утверждении состава делегации Национального Собрания седьмого созыва в ПА Восточного партнерства (Евронест)».
Так, делегацию возглавит экс-министр диаспоры РА, член парламентской фракции «Мой шаг» Мхитар Айрапетян.
В состав делегации войдут Арман Егоян, Микаел Золян, Эрикназ Тигранян, Эдгар Аракелян, Корюн Мкртчян и Гаяне Абраамян (фракция «Мой шаг»), Ваге Энфиаджян, Нора Арустамян (фракция «Процветающая Армения»), Тарон Симонян (фракция «Светлая Армения»).