ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հարցաքննվել է Մարտի 1-ի գործով հատուկ քննչական ծառայությունում: Այս մասին հայտնում է առաջին նախագահի մամուլի քարտուղար Արման Մուսինյանը:
Մամուլում լուրեր են շրջանառավում, որ հարցաքննվել է նաև գործարար Խաչատուր Սուքիասյանը, ում նկատմամբ 2008 թվականի Մարտի 1-ի դեպքերից հետո հետախուզում էր հայտարարվել: PanARMENIAN.Net-ի հետ զրույցում ՀՔԾ պետի մամուլի քարտուղար Մարինա Օհանջանյանը չմեկնաբանեց լուրը:
Ավելի վաղ ՀՔԾ-ն չի մեկնաբանել նաև ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանին Մարտի 1-ի գործով հարցաքննելու լուրը: Ըստ շրջանառվող լուրերի Սարգսյանը հարցաքննվել է երկու անգամ. հարցաքննությունները ժամեր են տևել:

Первый президент Армении Левон Тер-Петросян был допрошен в Специальной следственной службе РА по делу «1 марта». Об этом сообщил пресс-секретарь первого президента Армении Арман Мусинян.
СМИ пишут, что допрошен был также бизнесмен Хачатур Сукиасян, который был объявлен в розыск после событий 1 марта 2008 года. Пресс-секретарь ССС РА Марина Оганджанян в беседе с PanARMENIAN.Net не стала комментировать сведения.
Ранее в беседе с журналистами начальник Специальной следственной службы Сасун Хачатрян отметил, что допрашиваться будут все, включая третьего президента РА Сержа Саргсяна.