ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը Հատուկ քննչական ծառայության վարույթում գտնվող որևէ քրեական գործով չունի մեղադրյալի կարգավիճակ: Այդ մասին ասել է ՀՔԾ մամուլի խոսնակ Մարինա Օհանջանյանը, հայտնում է Aysor.am-ը:
«Մենք պաշտոնապես հերքում ենք նման լուրերը։ Սերժ Սարգսյանը մեղադրյալի կարգավիճակ չունի»,- ասել է խոսնակը՝ հերքելով տարածված տեղեկությունները։
Ավելի վաղ Սերժ Սարգսյանի փաստաբանը պաշտոնապես հաստատել էր, որ Սերժ Սարգսյանը Մարտի 1-ի գործի շրջանակում կանչվել է ՀՀ հատուկ քննչական ծառայություն և հարցաքննվել։
Մարտի 1-ի քրեական գործի շրջանակներում որպես վկա հարցաքննվել էր նաև ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը, 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն ունի մեղադրյալի կարգավիճակ և գտնվում է կալանքի տակ։

8 Февраль 2019 - 13:59 AMT
Бывший президент Армении Серж Саргсян не имеет статуса обвиняемого ни по одному уголовному делу, находящемуся в производстве Специальной следственной службы РА. Об этом заявила пресс-секретарь Специальной следственной службы Марина Оганджанян, пишет Aysor.am.
«Мы официально опровергаем подобные сведения. Саргсян не имеет статуса обвиняемого»,- сказала Оганджанян.
7 февраля адвокат Сержа Саргсяна Амрам Макинян подтвердил информацию о допросе экс-президента в по делу «1 марта».
В рамках данного уголовного дела допрошен также первый президент Армении Левон Тер-Петросян. Второй президент Армении Роберт Кочарян имеет статус обвиняемого и арестован.