ԱԺ նախկին փոխխոսնակ Արփինե Հովհաննիսյանը կասեցրել է իր անդամակցությունը Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությանը: Այս մասին նա գրառում է արել ֆեյսբուքյան իր էջում:
«Որոշել եմ այս փուլում կասեցնել իմ անդամակցությունը Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությանը։ Կուսակցական գործընկերներիս հաջողություն եմ մաղթում առաջիկա շրջափուլերում», – գրել է նա:
Հովհաննիսյանը հայտնել է նաև, որ հիմնադրել է հասարակական կազմակերպություն, որի նպատակն է լինելու «վերահսկել երկրում տեղի ունեցող գործընթացները, վերհանել խնդիրները, բայց դրա հետ միասին առաջարկել լուծումները»։
Հովհաննիսյանը 2012 թվականի մայիսի 6-ին ընտրվել է ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր ՀՀԿ համամասնական ընտրացուցակով։ Եղել է պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ, Ազգային ժողովի էթիկայի հարցերի ժամանակավոր հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀԿ խորհրդի անդամ։

11 Февраль 2019 - 07:29 AMT
Бывший вице-спикер Национального собрания Армении Арпине Ованнисян приостановила свое членство в Республиканской партии Армении (РПА). Об этом она написала на своей странице в Facebook.
«Я решила приостановить свое членство в Республиканской партии Армении на этом этапе. Желаю своим партнерам по партии успеха на следующих этапах», – отметила Ованнисян.
Она также сообщила, что основала неправительственную организацию, целью которой будет «контроль за процессами в стране, выявление проблем и предложение по их решению».
Ованнисян была избрана депутатом Национального собрания Республики Армения по пропорциональному списку РПА 6 мая 2012 года. Была членом Постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам, председателем Постоянной комиссии НС по этике, членом Совета РПА.