Բրիտանացի դերասան Դենիել Ռեդքլիֆը վստահ է, որ Հարրի Փոթերի մասին ֆիլմաշարը շարունակություն կունենա: Այդ մասին նա հայտնել է IGN պորտալին տված հարցազրույցում:
«Վստահ եմ, որ առաջիկայում ինչ-որ այլ վարկած կլինի: Ես գիտեմ, որ վերջին Հարրի Փոթերը չեմ, որին կտեսնեմ իմ կյանքում, չէ որ արդեն արդեն ունենք մի քանիսը»,-հայտարարել է դերասանը լրագրողների հետ զրույցում: Նշվում է, որ խոսքը, հավանաբար, Ջեյմի Փարքերի և Հարեթ Ռիվզի մասին է, որոնք կատարել են երիտասարդ Փոթերի դերը Լոնդոնի թատերական բեմերից մեկում, գրում է Lenta.ru-ն:
Ռեդքլիֆն ասել է, որ իր համար հետաքրքիր կլինի հետևել Փոթերի մասին կինոֆիլմերի ճակատագրին, որտեղ նա ինքն է նկարահանվել: «Հետաքրքիր կլինի, եթե դրանք վերաթողարկվեն կամ ուղղակի նոր ֆիլմեր նկարահանվեն, իսկ գուցե՝ սերիալ: Ես հաճույքով կնայեմ»,-ասել է Ռեդքլիֆը:
Փոթերիանան կախարդական ունակություններով օժտված պատանի Հարրի Փոթերի մասին վիպաշարն է, որի առաջին գիրքը լույս է տեսել 1998-ին: Վեպերը թարգմանվել են 77 լեզվով և տպագրվել 500 մլն ընդհանուր տպաքանակով: Բոլոր գրքերը, 8-րդից բացի, էկրանավորվել են:

Британский актер Дэниел Рэдклифф уверен, что серия фильмов о Гарри Поттере получит продолжение. Об этом он сообщил в интервью порталу IGN.
«Я убежден, что нас ждет какая-то другая версия. Я знаю, что я не последний Гарри Поттер, которого я увижу в своей жизни, ведь у нас уже есть несколько других», — заявил артист в беседе с журналистами. Отмечается, что речь, скорее всего, идет о Джейми Паркере и Гарете Ривзе, которые исполнили роль молодого волшебника на театральной сцене в Лондоне, пишет Lenta.ru.
Рэдклифф рассказал, что ему будет любопытно понаблюдать за судьбой выпущенных кинолент о Гарри Поттере, в которых снялся он сам. «Будет интересно, если они перезапустят их или просто сделают новые фильмы, а может и сериал. Я с удовольствием посмотрю», — сказал Рэдклифф.
Поттериана — серия книг о юном волшебнике Гарри Поттере, первая из которых вышла в 1998 году. Романы переведены на 77 языков и изданы общим тиражом более 500 миллионов экземпляров. Все книги, кроме восьмой — пьесы «Гарри Поттер и проклятое дитя», — экранизированы.