Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է, որ նախապատրաստվում է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի այցը Բրյուսել:
«Մենք արդեն նախապատրաստում ենք վարչապետի այցը Բրյուսել։ Բավական լավ օրակարգ է։ Կարծում եմ՝ այցի ժամանակ մենք ավելի հստակեցրած կլինենք մեր անելիքները թե ԵՄ աջակցության մասով, թե ՀՀ-ԵՄ համաձայնագիրն իրականացնելու առումով», – ասել է Մնացականյանը։
Մյունխենում արտգործնախարարը հանդիպել է Եվրոպական հանձնաժողովի հարևանության և ընդլայնման հարցերով հանձնակատար Յոհաննես Հաանի հետ:
Մնացականյանը ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հետ աշխատանքային այցով Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունում է գտնվում. նրանք մասնակցում են Մյունխենի անվտանգության միջազգային համաժողովին:

Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян заявил, что готовится визит премьер-министра РА Никола Пашиняна в Брюссель. Об этом глава МИД РА сообщил в беседе с журналистами в Мюнхене.
«Уже готовим визит премьер-министра в Брюссель. Достаточно хорошая повестка», – сказал Мнацаканян.
По его словам, во время визита будут выяснены направления отношений Армении и ЕС.
«Думаю, во время визита мы более детально обсудим нашу работу и по части содействия Евросоюза, и по части реализации соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве Армения-ЕС», – отметил глава МИД Армении.
В Мюнхене глава МИД Армении встретился с членом Еврокомиссии по политике соседства и переговорам о расширении Йоханнесом Ханом.