ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը մարտի 18-21-ը պաշտոնական այցով կլինի Գերմանիայում:
Այցի օրակարգն ընդգրկում է խորհրդարանի ղեկավարի հանդիպումները Բունդեսթագի նախագահ Վոլֆգանգ Շոյբլեի, Բունդեսթագի փոխնախագահ Պետրա Պաուի, Գերմանիա – Հարավային Կովկաս բարեկամական խմբի ղեկավար Յոհաննես Կարսի, Բեռլինի խորհրդարանի նախագահ Ռալֆ Վիլանդի, Սաար երկրամասի Լանդթագի նախագահ Շտեֆան Տոսկանիի, Գերմանահայկական ֆորումի նախագահության հետ:
Ազգային ժողովի նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը կայցելի Գերմանական խորհրդարանական ընկերակցություն (DPG), Միջազգային և անվտանգային հարցերի գերմանական ինստիտուտ (SWP), ինչպես նաև Զաարլանդի համալսարան, հայտնում է ԱԺ մամուլի ծառայությունը:
Խորհրդարանական պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Ռուբեն Ռուբինյանը, Լիլիթ Մակունցը, Էդմոն Մարուքյանը, Նաիրա Զոհրաբյանը և Ծովինար Վարդանյանը:

Возглавляемая председателем Национального собрания Армении Араратом Мирзояном делегация 18-21 марта будет находиться с официальным визитом в ФРГ. Об этом сообщает пресс-служба парламента РА.
Повестка дня визита включает встречи спикера армянского парламента с председателем Бундестага Вольфгангом Шойбле, вице-спикером Бундестага Петрой Пау, руководителем группы дружбы Германия – Южный Кавказ Йоханнесом Карсом, председателем парламента Берлина Ральфом Виландом, председателем Ландтага Земли Саар Штефаном Тоскани, президиумом Германо-Армянского форума.
Делегация во главе с председателем НС посетит Германскую парламентскую ассоциацию (DPG), Германский институт по международным вопросам и безопасности (SWР), а также Саарский университет.
В составе парламентской делегации – депутаты НС Рубен Рубинян, Лилит Макунц, Эдмон Марукян, Наира Зограбян и Цовинар Варданян.