16 Մարտ 2019 - 06:20 AMT
Ամերիաբանկը, կարևորելով աշխատակազմի ու կորպորատիվ մշակույթի դերը հաջողության և շուկայում առաջատարի դիրքի պահպանման գործում, ձգտում է որպես գործատու իր աշխատակիցների համար ապահովել լավագույն պայմանները:
Բանկի կարևորագույն ուղենիշներից է առանձնահատուկ կորպորատիվ մշակույթով աչքի ընկնող թիմի ձևավորումը և վերջինիս համար պրոֆեսիոնալ աճի և կյանքի որակի բարելավման համար լավագույն պայմանների ստեղծումը:
Մշտապես ընդլայնելով գործունեության շրջանակները և բարելավելով մատուցվող ծառայությունների որակը՝ Բանկը սոցիալական պատասխանատվության տեսանկյունից կարևորում է նոր աշխատատեղերի ստեղծման գործընթացը: 2007-2018թթ. բանկի անձնակազմը դինամիկ աճում է: Շուրջ 300 նոր աշխատակցով թիմը համալրվել է 2018թ: Այժմ Բանկի աշխատակիցների թիվը հասնում է շուրջ 950-ի:
Մշտապես կարևորելով երիտասարդների ներգրավումը թիմ՝ Ամերիաբանկը 2008թ-ից արդյունավետ համագործակցում է Հայաստանի և օտարերկրյա լավագույն թիրախային ԲՈՒՀ-երի հետ՝ մասնագիտական պրակտիկայի և աշխատանքի հնարավորություններ ընձեռելով նաև սփյուռքահայ ուսանողների ու երիտասարդ մասնագետների համար: Բանկն արդեն իսկ իրականացրել է 10 «Ամերիա Սերունդ» ծրագիր, որոնց արդյունքում ներգրավել է ավելի քան 200 աշխատակից:
2018թ., մասնավորապես, իրականացվել է երկու «Ամերիա Սերունդ» ծրագիր, որոնց արդյունքում 57 երիտասարդ մասնագետ է միացել բանկի թիմին: Իսկ 2019թ-ին պլանավորված է 3 ծրագրի իրականացում: Ծրագիրն իր տեսակի մեջ եզակի հնարավորություն է 20-27 տարեկան երիտասարդների համար` ստանալու տեսական և գործնական գիտելիքներ ֆինանսական ոլորտի և բանկային գործի վերաբերյալ, աշխատանքային միջավայրում շփվելու փորձառու մասնագետների հետ, ծանոթանալու կորպորատիվ մշակույթի առանձնահատկություններին և իրենց աշխատանքային ուղին սկսելու Ամերիաբանկում:
Ամերիաբանկի համար առանցքային նշանակություն ունի հայրենադարձությունը: Խրախուսելով տաղանդավոր հայ մասնագետների վերադարձը Հայաստան՝ Բանկն ակտիվորեն համագործակցում է զանազան հիմնադրամների հետ և պրակտիկայի ու աշխատանքի հնարավորություն ստեղծում նրանց համար:
Միաժամանակ, Սփյուռքից մասնագետներ ներգրավելու շնորհիվ Հայաստան է բերվում միջազգային փորձը և գիտելիքը, որոնց արդյունավետ կիրառումը հավելյալ արժեք է ստեղծում երկրի տնտեսության համար:

16 Март 2019 - 07:29 AMT
Америабанк, придавая важность роли персонала и корпоративной культуры в достижении успеха и сохранении лидирующих позиций на рынке, как работодатель стремится обеспечить лучшие условия для своих сотрудников. Об этом сообщает пресс-служба банка.
Одним из ключевых направлений деятельности банка является формирование выдающейся команды с уникальной корпоративной культурой и создание наилучших условий для профессионального роста и качества жизни.
Постоянно расширяя круг деятельности и улучшая качество предлагаемых услуг, банк с точки зрения социальной ответственности придает важность процессу созданию новых рабочих мест. С 2017 по 2018 год персонал банка динамично растет. В 2018 году в Америабанке появилось порядка 300 новых сотрудников. Сейчас число сотрудников Америабанка составляет около 950 человек.
Постоянно придавая важность вовлеченности молодежи в команду, Америабанк с 2008 года успешно сотрудничает с армянскими и зарубежными университетами, предоставляя профессиональную стажировку и возможность работы армянским студентам и молодым специалистам из диаспоры. Америабанк уже реализовал 10 программ «Америа-Поколение», в результате чего в банке уже работают более 200 сотрудников.
В 2018 году, в частности, были реализованы два проекта «Америа-Поколение», в результате чего в команду банка пришли 57 молодых специалистов, а в 2019 году планируется реализовать три проекта.Программа представляет собой уникальную возможность для молодых людей в возрасте от 20 до 27 лет получать теоретические и практические знания по финансовым и банковским вопросам, посредством общения с опытными специалистами узнать об особенностях корпоративной культуры и начать свою карьеру в Америабанке.
Для Америабанка ключевое значение имеет репатриация. Поощряя возвращение талантливых армянских специалистов в Армению, банк активно сотрудничает с различными фондами и создает для репатриантов возможности для практики и работы. В то же время благодаря привлечению специалистов из диаспоры в Армению внедряется международный опыт и знания, эффективное использование которых создает дополнительную ценность для экономики страны.