22 Մարտ 2019 - 10:25 AMT
Երևանի ավագանու մարտի 22-ի նիստում «Իմ քայլը» և «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունները միացել են «Լույս» խմբակցության՝ Ռուսաստանի Դաշնության Պետդումայի միջազգային կապերի հանձնաժողովի փոխնախագահ Իրինա Ռոդնինայի անվան Երևանի գեղասահքի դպրոցն անվանափոխելու նախաձենությանը:
«Լույս» խմբակցության անդամ Անի Խաչատրյանն առաջարկել է 2015-ից մայրաքաղաքում գործող գեղասահքի դպրոցը վերանվանել Հայ-ռուսական գեղասահքի դպրոց:
Փետրվարի 26-ին Ռոդինան՝ մի շարք ռուս պատգամավորների հետ, Բաքվում մասնակցել էր Խոջալուի դեպքերին նվիրված հակահայկական երթին:
«Երևանի ավագանու անդամներից ոչ մեկը չի կարող աննկատ թողնել այս դեպքը», – ասել է Ավագանու անդամը՝ վկայակոչելով Բաքվի երթը:

22 Март 2019 - 11:46 AMT
22 марта на внеочередном заседании Совета старейшин Еревана представитель фракции «Свет» Ани Шачатрян предложила переименовать школу фигурного катания имени Ирины Родниной в Армяно-российскую школу фигурного катания.
Ее предложение поддержали представители фракций «Мой шаг» и «Процветающая Армения».
Школа открылась в Ереване в декабре 2015 года.
Предложение о переименовании последовало за визитом Ирины Родниной в Баку, где она приняла участие в антиармянском шествии.
«Никто из членов Совета старейшин Еревана не может оставить этот инцидент незамеченным», – отметила Хачатрян.
27 февраля спикер парламента Армении Арарат Мирзоян выступил на пленарном заседании Совета Федерации Федерального Собрания Российской Федерации и затронул тему участия некоторых российских парламентариев в антиармянской акции, прошедшей в Баку.