Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի անմիջական ցուցումով քրգործ է հարուցվել իր մի մերձավոր ազգականի թույլ տված ենթադրյալ չարաշահման փաստով: Այդ մասին վարչապետը հայտնել է իր ֆեյսբուքյան էջում:
«Չեմ ուզում մազոխիստի տպավորություն թողնել, բայց ուզում եմ տեղեկացնել, որ իմ անմիջական ցուցումով քրեական գործ է հարուցվել իմ մի մերձավոր ազգականի թույլ տված ենթադրյալ չարաշահման փաստի առիթով: Կասկած չկա, որ գործը լիարժեք կքննվի եւ մեղավորները կենթարկվեն օրենքով նախատեսված պատասխանատվության:
Սա նոր Հայաստան է, եւ վարչապետի որեւէ մերձավոր չի կարող վեր լինել օրենքից կամ լինել արտոնյալ»,-ասվում է նրա գրառման մեջ:

По указу премьер-министра Армении Никола Пашиняна возбуждено уголовное дело в отношении одного из его родственников. Об этом на своей странице в Facebook сообщил сам премьер.
«Не хочу оставлять впечатление мазохиста, но хочу сообщить, что по моему непосредственному указу возбуждено уголовное дело по факту предполагаемого злоупотребления, допущенного одним моим родственником. Нет сомнений, что дело будет полноценно расследовано, и виновные понесут предусмотренную законом ответственность.
Это – новая Армения, и ни один близкий премьер-министра не может быть выше закона или иметь привилегии», – отметил Пашинян.