Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանր շնորհավորական ուղերձ է հղել Սիրիայի Արաբական Հանրապետության նախագահ Բաշար Ալ-Ասադին՝ երկրի Ազգային տոնի առթիվ:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը համոզմունք է հայտնել, որ դարերի ընթացքում ձևավորված հայ-սիրիական ամուր բարեկամական կապերը կշարունակեն զարգանալ և խորանալ՝ ի շահ երկու երկրների ժողովուրդների:
«Լիահույս եմ, որ Սիրիան վերջնականապես կհաղթահարի առկա ճգնաժամը, և սիրիացի ժողովուրդը կվայելի հարատև կայունություն և առաջընթաց»,- ասվում է շնորհավորական ուղերձում, հայտնում է նախագահի մամուլի ծառայությունը:

Президент Армении Армен Саркисян 17 апреля направил поздравительное послание своему сирийскому коллеге Башару Аль-Асаду по случаю Национального праздника. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
Саркисян выразил уверенность, что сформировавшиеся в течение веков прочные дружественные армяно-сирийские связи продолжат развиваться и углубляться во благо народов двух стран.
«Я преисполнен надежды, что Сирия окончательно преодолеет нынешний кризис, и сирийский народ насладится нерушимой стабильностью и прогрессом», – говорится в поздравительном послании.