Ղազախստանի առաջին նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևը շնորհակալական նակամներ է հղել ՀՀ բոլոր 3 նախագահներին՝ Լևոն Տեր-Պետրոսյանին, Ռոբերտ Քոչարյանին և Սերժ Սարգսյանին: Այդ մասին իր ֆեյսբուքյան էջում հայտնել է ՀՀ-ում Ղազախստանի դեսպան Տիմուր Ուռազաևը:
Նազարբաևը շնորհակալություն է հայտնել նրանց իր նախագահության ժամանակահատվածում համատեղ գործակցության համար՝ գոհունակություն հայտնելով միջպետական համագործակցության ոլորտում գրանցված արդյունքների վերաբերյալ:
«Նման նամակներ Ելբասին ուղարկել է աշխարհի բոլոր պետությունների ղեկավարներին, որոնց հետ նրան բախտ է վիճակվել համագործակցել Ղազախստանի անկախության տարիներին»,-ասվում է գրառման մեջ:
Ավելի վաղ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակը հայտնել էր, որ Ղազախստանի պաշտոնաթող նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևը նամակ է գրել Մարտի 1-ի գործով մեղադրյալ Քոչարյանին, ինչը քննարկումների և շահարկումների առարկա էր դարձել:

17 Апрель 2019 - 08:03 AMT
Первый президент Казахстана Нурсултан Назарбаев направил благодарственные письма трем экс-президентам Армении – Левону Тер-Петросяну, Роберту Кочаряну и Сержу Саргсяну, в знак благодарности за совместную работу. Об этом заявил чрезвычайный и полномочный посол Казахстана в РА Тимур Уразаев.
В своих письмах президентам Армении Назарбаев выразил благодарность за результаты, достигнутые в результате международного сотрудничества.
«Подобные письма были направлены всем главам государств, с которыми наш лидер сотрудничал в строительстве новой архитектуры региональной и глобальной безопасности в период независимости Казахстана», – сказал посол.