Ապրիլի 23-ին` երեկոյան ժամը 19:00-ին, Ազատության հրապարակից դեպի Ծիծեռնակաբերդ կմեկնարկի ջահերով ավանդական երթը: Երթը կանցնի «Ամբողջական և արդար հատուցում» կարգախոսով:
Ջահերով երթի կազմակերպիչներն են ՀՅԴ Հայաստանի երիտասարդական միությունը և ՀՅԴ «Նիկոլ Աղբալյան» ուսանողական միությունը:
Ջահերով երթն ամեն տարի ավանդաբար անցկացվում է ապրիլի 23-ի երեկոյան, միայն 2015-ին, Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումների հետ կապված, այն անցկացվել է ապրիլի 24-ին: 2018-ին ջահերով երթ չանցկացվեց երկրում ստեղծված քաղաքական իրավիճակի պատճառով: Ապրիլի 23-ին հրաժարական տվեց ՀՀ նախկին վարչապետ Սերժ Սարգսյանն ամսվա սկզբից մեկնարկած ծավալուն բողոքի ցույցերի արդյունքում:

23 Апрель 2019 - 06:35 AMT
В Ереване сегодня, 23 апреля, в 19:00 пройдет традиционное факельное шествие памяти невинных жертв Геноцида армян.
Шествие организует Армянский Молодежный Союз АРФ Дашнакцутюн и Студенческий союз АРФД «Никол Агбалян».
Факельное шествие пройдет под лозунгом «Полная и справедливая компенсация». Оно стартует с площади Свободы, конечный пункт – Мемориальный комплекс Цицернакаберд.
Ежегодно факельное шествие в память о жертвах Геноцида армян проводится 23 апреля, только в 2015 году было принято решение провести акцию 24 апреля, а в 2018 году акция была отменена из-за политической ситуации в республике: 23 апреля бывший премьер-министр Серж Саргсян подал в отставку в результате длившихся 10 дней акций протеста.