Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մայիսի 8-ին կայանալիք մամուլի ասուլիսում 100 փաստ կներկայացնի նոր Հայաստանի մասին: Այդ մասին նա հայտնել է իր ֆեյսբուքյան էջում:
«Սիրելի հայրենակիցներ, ձեր կամքով իմ վարչապետ ընտրվելու 1 տարվա կապակցությամբ՝ վաղը հանդես կգամ մամուլի ասուլիսով, որի ընթացքում կներկայացնեմ 100 փաստ Նոր Հայաստանի մասին՝ բացառապես փաստերով արձանագրելու համար այն մասշտաբային փոփոխությունները, որ տեղի են ունեցել մեր երկրում: Ասուլիսին ուղիղ եթերում կարող եք հետևել ժամը 10.30-ից», – ասվում է Նիկոլ Փաշինյանի ֆեյսբուքյան գրառման մեջ:
2018-ի մայիսի 8-ին ԱԺ-ում ԵԼՔ խմբակցության ղեկավար, ընդդիմության առաջնորդ և ՀՀ վարչապետի միակ թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանն ընտրվել է Հայաստանի վարչապետ: Նրա օգտին է քվեարկել 59 պատգամավոր, դեմ՝ 42:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян 8 мая напресс-конференции представит 100 фактов о новой Армении. Об этом премьер сообщил на своей странице в Facebook.
«Завтра я проведу пресс-конференцию по поводу годовщины произошедшего по вашей воле моего избрания на пост премьер-министра. В ходе пресс-конференции я представлю 100 фактов о Новой Армении, чтобы исключительно фактами зафиксировать те масштабные изменения, которые произошли в нашей стране».
За пресс-конференцией Пашиняна возможно будет следить в прямом эфире с 10:30 по ереванскому времени.