15 Մայիս 2019 - 12:50 AMT
Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Լին Թրեյսին լրագրողների հետ զրույցում ասել է, որ Արցախյան հակամարտության կարգավորման հարցում դրական ազդակներ կան։
«Գործընթացը ոգևորիչ է, որովհետև ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբաջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի միջև հանդիպումները բարձր մակարդակի են: Արդյունքում մենք նկատում ենք շփման գծում բռնությունների կրճատում և դրական ազդակներ», – ասել է Թրեյսին:
Անդրադառնալով Փաշինյան-Ալիև հաջորդ հանդիպումն ԱՄՆ-ում անցկացնելու հնարավորությանը՝ ՀՀ-ում ԱՄՆ դեպան Լին Թրեյսին ասել է, որ այս պահին Մինսկի խմբի ձևաչափով հանդիպումների վերաբերյալ հրապարակման համար որևէ տեղեկություն չունի:

Посол США в Армении Линн Трейси заявила, что процесс контактов между представителями Армении и Азербайджана воодушевляет.
«В результате встреч высокого уровня между премьер-министром Армении Николом Пашиняном и президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым мы заметили сокращение насилия на линии соприкосновения и другие положительные импульсы», – сказала Трейси журналистам, пишет Aysor.am.
Затронув тему возможности проведения следующей встречи между Пашиняном и Алиевым в США, Трейси сказала, что в данный момент не владеет соответствующей информацией о встречах в формате Минской группы ОБСЕ.