17 Մայիս 2019 - 09:26 AMT
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը ՀԱՊԿ ԽՎ խորհրդի արտագնա նիստին մասնակցելու նպատակով մայիսի 19-20-ը կլինի Ղրղզստանի Հանրապետությունում:
Պատվիրակության կազմում են ԱԺ նախագահի տեղակալ Ալեն Սիմոնյանը և ԱԺ պաշտպանության ու անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը:
Այցի շրջանակում ՀԱՊԿ ԽՎ խորհրդի նիստին մասնակցող պատվիրակությունների ղեկավարներին կընդունի Ղրղզստանի Հանրապետության նախագահ Սոորոնբայ Ժեենբեկովը: Նախատեսվում են երկկողմ հանդիպումներ ՌԴ Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի, Ղազախստանի խորհրդարանի Մաջիլիսի նախագահ Նուրլան Նիգմատուլինի, Ղրղզստանի խորհրդարանի նախագահ Դաստանբեկ Ջումաբեկովի հետ, հայտնում է ԱԺ մամուլի ծառայությունը:

17 Май 2019 - 09:40 AMT
Делегация во главе со спикером Национального Собрания Армении Араратом Мирзояном 19-20 мая будет находиться в Кыргызской Республике для участия в выездном заседании Совета ПА ОДКБ. Об этом сообщает пресс-служба парламента РА.
В составе делегации – вице-спикер НС Ален Симонян и председатель Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности Андраник Кочарян.
В рамках визита глав делегаций, участвующих в заседании Совета ПА ОДКБ, примет президент Кыргызской Республики Сооронбай Жээнбеков. Запланированы двусторонние встречи с председателем Госдумы ФС РФ Вячеславом Володиным, председателем мажилиса (нижней палаты) парламента Казахстана Нурланом Нигматуллиным, председателем Парламента Кыргызстана Дастанбеком Джумабековым.