31 Մայիս 2019 - 11:15 AMT
Ռուսաստանում որոշ դրվագներ են կտրել հայտնի երաժիշտ Էլթոն Ջոնի մասին կենսագրական «Ռոքեթմեն» ֆիլմից: Հեռացրել են այն տեսարանները, որտեղ միասեռականների հետ համբույրներ ու անկողնային տեսարաններ կան, ինչպես նաև այն դրվագները, որտեղ թմրանյութեր կան, գրում է Lenta.ru-ն:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին են հայտնել Երևանի «ԿինոՊարկ» կինոթատրոնում, Հայաստանում ֆիլմը նույնպես կցուցադրվի առանց վերոնշյալ տեսարանների: Կինոթատրոնի ներկայացուցիչն ասել է, որ Հայաստանը ֆիլմերը ստանում է ՌԴ-ից, նշանակում է՝ հայ հանդիսատեսին այն կհասնի նույն տեսքով, ինչ ռուսաստանցի հանդիսատեսին:
Ինքը Էլթոն Ջոնը պնդել է, որ ֆիլմում ամեն ինչ անփոփոխ մնա: Երգիչը խոստովանել է, որ որոշ ընկերություններ դիմել են իրեն կինոժապավենը մի փոքր մեղմելու առաջարկով՝ նվազեցնելու համար տարիքային սահմանափակումը, ինչին Ջոնը պատասխանել է. «Բայց ես այնպիսի կյանքով չեմ ապրել, որին կարելի է «13+» վարկանիշը տալ: Ես չէի ուզում, որ ֆիլմը լի լինի թմրանյութերով և սեքսով, բայց բոլորը գիտնե, որ և մեկը, և մյուսը շատ է եղել իմ կյանքում 70-ական և 80-ականներին»: Հայաստանում ֆիլմը էկրան կբարձրանա հունիսի 6-ին:

31 Май 2019 - 10:50 AMT
В России вырезали несколько фрагментов из биографического фильма о музыканте Элтоне Джоне «Рокетмен». Из киноленты убрали эпизоды, в которых присутствуют поцелуи и постельные сцены с геями, а также те фрагменты, где есть наркотики, пишет Lenta.ru.
Как PanARMENIAN.Net сообщили в ереванском кинотеатре «КиноПарк», в Армении фильм покажут также без упомянутых сцен. Представитель кинотеатра отметил, что Армения получает фильм из РФ, а это означает, что до армянского зрителя он дойдет в том же состоянии, что и до российского.
Сам Элтон Джон настаивал, чтобы в фильме осталось все без изменений. Певец признался, что некоторые компании обращались к нему с предложением смягчить ленту, чтобы снизить возрастной ценз, на что Элтон ответил: «Но я не вел жизнь, которой можно присвоить рейтинг «13 плюс». Я не хотел, чтобы картина была наполнена наркотиками и сексом, но все знают, что у меня было много и того, и другого в 70-х и 80-х годах».