Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հունիսի 3-5-ը կլինի Վարշավայում` Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի պետությունների խորհրդարանների նախագահների 4-րդ գագաթնաժողովին մասնակցելու նպատակով: Նախատեսված է խորհրդարանի ղեկավարի ելույթը գագաթնաժողովում:
Այցի շրջանակում ծրագրված է ԱԺ նախագահի հանդիպումը Լեհաստանի Հանրապետության Սեյմի մարշալեկ Մարեկ Կուխչինսկու հետ:
Պատվիրակության կազմում է ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը, հայտնում է ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:

Возглавляемая председателем Национального собрания Армении Араратом Мирзояном делегация 3-5 июня будет находиться в Варшаве для участия в 4-м саммите спикеров парламентов государств Центральной и Восточной Европы. Об этом сообщает пресс-служба парламента РА.
Предусмотрено выступление Арарата Мирзояна на саммите. Также он в рамках визита проведет встречу с маршалеком (спикером) Сейма Польши Мареком Кухчиньским.
В составе армянской делегации – председатель постоянной комиссии НС по внешним связям Рубен Рубинян.