11 Հունիս 2019 - 10:35 AMT
ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանատան ռազմական կցորդ Անդրեյ Գրիշուկը լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարել է, որ Նախիջևանում ընթացող ադրբեջանա-թուրքական զորավարժությունները վտանգ չեն ներկայացնում:
«Դրանք պլանային զորավարժություններ են, որոնք անցկացվում են համապատասխան հայտարարված նպատակների և խնդիրների: Մենք հետևում ենք դրանց, մեր 102-րդ ռազմաբազան՝ նույնպես», – ասել է Անդրեյ Գրիշուկը, հայտնում է Aysor.am-ը:
Ադրբեջանն ու Թուրքիան հունիսի 7-13-ը համատեղ զորավարժություններ են անցկացնում Նախիջևանում: Մարտական կրակով համատեղ մարտավարական «Անխախտելի եղբայրություն-2019» զորավարժությունները կանցնեն ըստ երկրների միջև Ռազմական համագործակցության մասին համաձայնագրի:
ՊՆ մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը հայտարարել է, որ հայկական կողմն ուշի ուշով հետևում է զորավարժություններին:

Азербайджано-турецкие военные учения в Нахиджеване на текущий момент не представляют никакой угрозы. Об этом заявил 11 июня военный атташе посольства России в Армении Андрей Грищук.
«Это плановые учения, которые проходят в соответствии с заявленными целями и задачами. Мы наблюдаем за данными учениями, и наша 102-я база также следит», – сказал Грищук журналистам, пишет Aysor.am.
В Нахиджеване продолжаются совместные азербайджано-турецкие учения «Нерушимое братство-2019» с боевой стрельбой. Учения начались 7 июня, закончатся 13 июня.