26 Հուլիս 2019 - 08:36 AMT
Պետական եկամուտների կոմիտեի մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության աշխատակիցները «Ագարակ» պետական սահմանային անցակետում զննության են ենթարկել Իրանի քաղաքացի Օ.Բ.-ի ուղեբեռը՝ հայտնաբերելով 2.665 կգ ընդհանուր քաշով «ափիոն» տեսակի թմրամիջոցին նմանվող զանգված:
ՊԵԿ մամուլի ծառայության փոխանցմամբ, իրականացված հսկողության արդյունքում վարչության աշխատակիցները հաստոցի համար նախատեսված Made in Azerbaijan գրառմամբ 2 մետաղական դետալի մեջ են հայտնաբերել թմրամիջոցը:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 267.1 հոդվածի հատկանիշներով: ԻՀՀ քաղաքացին կալանավորվել է:
Ծանուցում. հանցագործության համար մեղադրվողը համարվում է անմեղ, քանի դեռ նրա մեղքն ապացուցված չէ օրենքով սահմանված կարգով` դատարանի` օրինական ուժի մեջ մտած դատավճռով:

26 Июль 2019 - 09:25 AMT
Гражданин Ирана О. Б. пытался ввезти в Армению через КПП «Агарак» похожее на опиум вещество весом 2665 г, которое было упаковано в металлические детали для станков. Его попытка была пресечена сотрудниками департамента по борьбе с контрабандой Комитета по государственным доходам РА, которые проверили багаж иранца.
В двух металлических деталях для станков с надписью Made in Azerbaijan было обнаружено наркотическое вещество.
По данному факту в следственном управлении КГД возбуждено уголовное дело по признакам статьи 267.1 Уголовного кодекса РА.