ՀՀ ԿԱ քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության ղեկավար Տաթևիկ Ռևազյանը PanARMENIAN.Net – ի հետ զրույցում հայտարարեց, որ «Պոբեդա» ավիաընկերությունը չի կասեցնի թռիչքները Հայաստան:
Նա հայտնեց, որ վարչությունը կապ է հաստատել «Զվարթնոց» ՓԲԸ-ի և ՀՀ-ում «Պոբեդայի» ներկայացուցիչների հետ, որոնք հայտնել են՝ շարունակելու են չվերթներ իրականացնելը:
Ռևազյանը հավելեց նաև, որ օգոստոսի 6-ին կհանդիպեն ավիաընկերության ներկայացուցիչների հետ՝ պարզելու համար մամուլում ավելի վաղ տարածված՝ ինքնաթիռների թերլիցքավորումների մասին լուրերի իսկությունը:
Ավելի վաղ ռուսաստանյան ԶԼՄ-ները, իրենց աղբյուրի վրա հղումով, հայտնել էին, որ ավիաընկերությունը դադարեցնում է ՀՀ թռիքչները, ինչը կապված է Գյումրիի օդանավակայանում վառելիքի թերլիցքավորման հետ:

6 Август 2019 - 13:33 AMT
Глава Комитета гражданской авиации Армении Татевик Ревазян в беседе с PanARMENIAN.Net заявила, что лоукостер «Победа» не приостановит рейсы в Гюмри с зимнего сезона, как сообщалось ранее.
Ревазян отметила, что из ведомства связались с представителями лоукостера в Армении и ЗАО «Звартноц», где сообщили, что рейсы продолжатся.
Она добавила, что 6 августа состоится встреча с представителями авиакомпании, чтобы выяснить, соответствуют ли действительности сведения о недоливе топлива самолетам «Победы» в Гюмри, о которых писали СМИ.
Ранее ТАСС со ссылкой на источник в авиакомпании сообщал, что лоукостер «Победа» приостанавливает рейсы в Гюмри с зимнего сезона из-за систематического недолива топлива в аэропорту Гюмри.