13 Օգոստոս 2019 - 06:30 AMT
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը սեպտեմբերին կմեկնի ԱՄՆ: Լոս Անջելեսի հայ համայնքի հետ հանդիպմանը նա մտադիր է խոսել այն օրակարգի մասին, որին անդրադարձել էր Ստեփանակերտում տեղի ունեցած հանրահավաքում: Այդ մասին Փաշինյանը հայտնել է իր ֆեյսբուքյան էջում:
«Սեպտեմբերի 22-ին, Լոս Անջելեսի ժամանակով ժամը 16.00-ին, բոլորիդ հրավիրում եմ Լոս Անջելեսի Գրանդ Փարկ, որտեղ հանդես կգամ ելույթով: Հուսով եմ, որ կքննարկենք այն օրակարգը, որի մասին խոսել ենք վերջին անգամ Ստեփանակերտում տեղի ունեցած հավաքում»,-ասել է ֆեյսբուքյան եթերում վարչապետը՝ հավելելով, որ հրավիրում է հավաքի Լոս Անջելեսի և հարակից քաղաքների հայերին:
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը օգոստոսի 5-ին ծրագրային ելույթ է ունեցել Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում, որի ընթացքում թվարկել է մինչև 2050 թվականը Հայաստանի ռազմավարական նպատակադրումները:Նա հնչեցրել է նաև «Միացում» կարգախոսն ու հայտարարել, որ «Արցախը Հայաստան է և վերջ»:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян посетит США в конце сентября. Об этом премьер сообщил 12 августа во время прямого эфира со страницы в Facebook поделился сам глава правительства..
«Давно хотел встретиться с нашими соотечественниками, проживающими в Лос-Анджелесе, в самом армянском городе (США). Многие наши соотечественники ожидали и ожидают ее. В прошлом году устроить эту встречу, когда я был в Нью-Йорке, не получилось из-за графика и других обстоятельств», – отметил Пашинян.
Он отметил, что выступит в Лос-Анджелесе 22 сентября.
«Надеюсь, обсудим также ту повестку, о которой говорили в последний раз в Степанакерте. Думаю, устроим мощное и теплое армянское собрание, в городе, который многие по праву называют «столицей» диаспоры», – заявил премьер.