Հայտնաբերվել է նախկին ոստիկանապետ Հայկ Հարությունյանի դին:
ՀՀ քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչությունում քննություն է տարվում` Հայկ Հարությունյանի մահվան հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:
Նախնական տվյալներով՝ 2019 թվականի սեպտեմբերի 23-ին՝ ժամը 23: 59-ին, ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ Բջնիի առանձնատներից մեկում դի կա:
Դեպքի վայր է մեկնել օպերատիվ-քննչական խումբ, որտեղ գլխի շրջանում հրազենային վիրավորումով հայտնաբերվել է Հայկ Հարությունյանի դին:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով: Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, որի ժամանակ հայտնաբերվել են արնանման հետքեր, հրազեն և պարկուճ: Կտրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն:

Обнаружено тело бывшего начальника полиции Армении Айка Арутюняна. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета РА.
Арутюнян занимал пост главы полиции в 2008 году, во время событий 1 марта.
Следственным управлением СК Армении по Котайкской области ведется следствие для выяснения обстоятельств смерти Арутюняна.
По предварительным данным, 23 сентября, около 23:59, поступил сигнал о том, что на даче в селе Бжни обнаружено тело мужчины. На место происшествия выехала оперативно-следственная группа. С огнестрельным ранением в голову было обнаружено тело Айка Арутюняна.
По факту инцидента возбуждено уголовное дело по признакам ч.1 ст.110 (Доведение до самоубийства) УК РА. Был произведен осмотр места происшествия, обнаружены похожие на кровь следы, огнестрельное оружие и гильза. СК предоставит дополнительную информацию.