27 Սեպտեմբեր 2019 - 07:25 AMT
Սեպտեմբերի 28-ին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրավերով պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Սինգապուրի վարչապետ Լի Սյեն Լունի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը:
Այցի շրջանակում տեղի կունենա երկու երկրների վարչապետերի հանդիպումը, որից հետո նրանք ԶԼՄ ներկայացուցիչների համար հանդես կգան բանակցությունների արդյունքներն ամփոփող հայտարարություններով:
Նախատեսվում են նաև Սինգապուրի վարչապետի հանդիպումները ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց կաթողիկոսի, Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի հետ:
Սինգապուրի վարչապետ Լի Սյեն Լունը կայցելի Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:
Սինգապուրի վարչապետը հոկտեմբերի 1-ին Երևանում կմասնակցի նաև Եվրասիական բարձրագույն խորհրդի ընդլայնված կազմով նիստին, որի ընթացքում նախատեսվում է ԵԱՏՄ-ի և Սինգապուրի միջև Ազատ առևտրի գոտու ստեղծման համաձայնագրի ստորագրման արարողությունը:

27 Сентябрь 2019 - 08:57 AMT
По приглашению премьер-министра Армении Никола Пашиняна 28 сентября в Армению с официальным визитом прибудет правительственная делегация во главе с премьер-министром Сингапура Ли Сянь Луном. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
В рамках визита состоится встреча премьер-министров двух стран, после чего по итогам переговоров они выступят с заявлениями для представителей СМИ.
Запланированы также встречи премьер-министра Сингапура с президентом Армении Арменом Саркисяном, Католикосом всех армян Гарегином Вторым, председателем Национального Собрания Араратом Мирзояном.
Ли Сянь Лун посетит Мемориальный комплекс Цицернакаберд, чтобы почтить память жертв Геноцида армян.
Премьер-министр Сингапура 1 октября в Ереване также примет участие в расширенном заседании Высшего Евразийского экономического совета, в ходе которого состоится церемония подписания Соглашения о создании зоны свободной торговли между Евразийским экономическим союзом и Сингапуром.