6 August 2002 - 18:05 AMT
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԵՎ ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀՆԵՐԻ ՀԵՐԹԱԿԱՆ ՀԱՆԴԻՊՈՒՄԸ ԿԿԱՅԱՆԱ ՕԳՈՍՏՈՍԻ 14-ԻՆ ՀԱՅ-ԱԴՐԲԵՋԱՆԱԿԱՆ ՍԱՀՄԱՆԻ ՎՐԱ
Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահների հերթական հանդիպումը, նվիրված ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հարցերին, կկայանա օգոստոսի 14 հայ-ադրբեջանական սահմանի հարավ-արեւմտյան (նախիջեւանյան) հատվածում: Ինչպես հաղորդել են ՀՀ նախագահի մամլո ծառայությունում, պայմանավորվածությունն այդ մասին ձեռք է բերվել այսօր Ռոբերտ Քոչարյանի եւ Հեյդար Ալիեւի հեռախոսազրույցի ընթացքում: Նշենք, որ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահների վերջին հանդիպումը կայացել է 2001 թվականի նոյեմբերի 30-ին Մոսկվայում ԱՊՀ պետությունների ղեկավարների գագաթնաժողովի ընթացքում, որին մասնակցել է նաեւ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը:

6 August 2002 - 18:05 AMT
ОЧЕРЕДНАЯ ВСТРЕЧА ПРЕЗИДЕНТОВ АРМЕНИИ И АЗЕРБАЙДЖАНА СОСТОИТСЯ 14 АВГУСТА НА АРМЯНО-АЗЕРБАЙДЖАНСКОЙ ГРАНИЦЕ
Очередная встреча президентов Армении и Азербайджана по нагорно-карабахскому урегулированию состоится 14 августа на юго-западном (нахичеванском) участке армяно-азербайджанской границы. Как сообщили в пресс-службе президента РА, договоренность об этом была достигнута сегодня в ходе телефонного разговора Роберта Кочаряна и Гейдара Алиева. Отметим, что последняя встреча президентов Армении и Азербайджана состоялась 30 ноября 2001 года в Москве в рамках саммита глав государств СНГ, в которой принял также участие президент РФ Владимир Путин.