4 Նոյեմբեր 2019 - 07:14 AMT
Նոյեմբերի 4-6-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանն աշխատանքային այցով կգտնվի Շվեդիայում՝ մասնակցելու ԱլԳ 10-ամյակին նվիրված նախարարական երկխոսությանը և դրա շրջանակներում կայանալիք միջոցառումներին։
ԱԳ նախարարը որպես բանախոս հանդես է գալու «Բարձր մակարդակի նախարարական քննարկում. ԱլԳ նոր քաղաքական տեսլականը» և «ԱլԳ-ն կապելով Կայուն զարգացման 2030 օրակարգի հետ. Ինչպես հասցեագրել դիմակայունությունը» խորագրով քննարկումներին:
Նախարար Մնացականյանը Արևելյան գործընկերությանը նվիրված դասախոսություն է ունենալու Շվեդիայի միջազգային հարաբերությունների ինստիտուտում:
Այցի շրջանակներում ԱԳ նախարարը մասնակցելու է նաև մի շարք այլ միջոցառումների և հանդիպումներ է ունենալու գործընկերների հետ։

Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян с рабочим визитом будет находиться в Швеции – для участия в министерском диалоге к 10-летию Восточного партнерства и предстоящих в его рамках мероприятиях. Об этом сообщает пресс-служба МИД РА.
Глава МИД Армении в качестве докладчика выступит на мероприятиях на тему «Министерское обсуждение высокого уровня: новое политическое видение Восточного партнерства» и «Связывая Восточное партнерство с повесткой устойчивого развития -2030».
Мнацаканян выступит с посвященной ВП лекцией в Институте международных отношений Швеции.
В рамках визита глава МИД Армении примет участие также в ряде мероприятий и проведет встречи с коллегами.