Միջազգային մամուլը շարունակում է բարձր գնահատականներ հնչեցնել մեր կառավարության տնտեսական քաղաքականության և բարեփոխումների մասին։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդրադառնալով Հայաստանի տնտեսական բարեփոխումների մասին Reuters-իհոդվածին:
«Քաղաքական նոր իմիջի կողքին ձևավորվում է մեր երկրի տնտեսական նոր իմիջը՝ Հայաստանն ի ցույց դնելով որպես ներդրումների համար գրավիչ երկիր, որով հետաքրքրված են միջազգային ներդրողները»,-գրել է Փաշինյանը:
Reuters-իհոդվածում անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի տնտեսական քաղաքականությանը և ներդրողների հետաքրքրության աճին։

Международная пресса продолжает озвучивать высокие оценки экономической политики и реформ правительства Армении. Об этом на своей странице в Facebook написал премьер-министр Армении Никол Пашинян, комментируя материал Reuters обэкономических реформах Армении.
«Наряду с новым политическим имиджем формируется новый экономический имидж нашей страны, показывая Армению как привлекательную для инвестиций страну, в которой заинтересованы международные инвесторы»,- отметил Пашинян.
Публикация Reuters на сайте nasdaq.com рассказывает о быстром росте армянской экономики и налоговых реформах.