Դեկտեմբերի 23-ին ՀՀ ԱԳՆ-ում անցկացվել են քաղաքական խորհրդակցություններ Հայաստանի և Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարությունների միջև՝ համաեվրոպական քաղաքականություն և եվրաանվտանգություն թեմայով։
ՀՀ ԱԳՆ պատվիրակությունը գլխավորում էր Եվրոպայի վարչության պետ Տիգրան Սամվելյանը: ՌԴ կողմից խորհրդակցությունները վարեց ՌԴ ԱԳՆ Համաեվրոպական համագործակցության վարչության պետ Նիկոլայ Կոբրինեցը, հայտնում է ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Խորհրդակցությունների ընթացքում քննարկվել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք թեմաներ, մասնավորապես՝ ՀՀ-ՌԴ համագործակցությունը համաեվրոպական քաղաքականության և եվրաանվտանգության համատեքստում:

23 декабря между министерствами иностранных дел Армении и России в МИД Армении были проведены политические консультации по теме общеевропейской политики и евробезопасности. Об этом сообщает пресс-служба МИД РА.
Делегацию МИД Армении возглавлял начальник управления Европы Тигран Самвелян. Со стороны России консультации вел директор Департамента Общеевропейского сотрудничества МИД РФ Николай Кобринец.
В ходе консультаций был обсужден ряд представляющих взаимный интерес тем, в частности, сотрудничество РА-РФ в контексте общеевропейской политики и евробезопасности.